Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Ökokogukond, mis asub puude otsas

18. juuni 2013 kell 22:42Finca Bellavista on täiesti iseseisev ökokogukond Costa Rica vihmametsas ja see asub täielikult puude otsas. Küla üks asutajatest, Matt Hogan, avastas selle koha 2006. aastal ja hakkas otsima viisi, kuidas metsa ära osta ning seda hävitamisest päästa. Ta tuli koos oma naisega mõttele, et kui nad rajavad oma elamise puu otsa, siis saavad nad elada sealse imelise loodusega kooskõlas. Kuna neil endal ei olnud nii palju raha, hakkasid nad otsima inimesi, kes nendega sarnaselt mõtleksid ja nüüdseks elab külas väga erinevaid inimesi – loodusnautijatest adrenaliinisõltlasteni.

 

Mets asub üsna suurepärase surfiranna lähedal, maatükki läbib suplemiseks sobiv kosk ning inimesed liiguvad ühest kohast teise trossidel sõites. Külal on päiksepaneelid, mis elektrit toodavad ning peagi on plaanis hakata tootma ka hüdroelektrit.

 

Vaata ökokogukonda tutvustavat videot:

 

 

Finca Bellavista koduleht.

Allikad: Gizmodo, Yahoo! Finance

Foto: manmadediy.com

 

Toimetas Maarja Aljas