Ajatu: Südamlik ja kivistunud arusaamu murdev video inimese ja lõvide sõprusest

26. juuli 2015 kell 15:24IMG_4054

Kas loomad on nii kontrollimatud ja metsikud, kui meile õpetatakse? Tänane “Ajatu”  ilmus esimest korda 19. jaanuaril 2014.

Kevin Richardsoni, Lõuna-Aafrika zooloogi, teatakse kui “lõvilausujat”. Iseõppinud biheivioristina ehk loomade käitumise uurijana on ta rikkunud pea kõiki metsikute loomadega töötamisel ette nähtud ohutusreegleid. Ignoreerides tavapäraseid väärarvamusi, et looma vaim tuleb murda kepi ja ketiga, kasutab lõvilausuja armastust, arusaamist ja usaldust kiskjatega sideme loomiseks. Lõvide praid ja grupp hüääne on mehe edukalt omaks võtnud.

 

Richardsoni unikaalne meetod loomade individuaalsete isiksuste tundmaõppimiseks aitab mehel aru saada mis muudab igaühe neist loomadest kas vihaseks, õnnelikuks või ärritunuks. Seetõttu on loomad võtnud mehe omaks, käitudes temaga justkui ühega endi seast. Richardson võib ilma vigastusi kartmata püherdada loomadega maas, lasta end lakkuda ja ninaga hõõruda.

Vaadake südamlikku videot Kevinist mängimas ja kaisutamas nende metsikute kiskjatega. Kevin on paigutanud mõned kaamerad ka lõvide ja hüäänide selgadele, et vaatajad näeks nende omavahelist suhtlust ka loomade vaatepunktist. See on kõige hämmastavam ja intiimsem videomaterjal, mis lõvidest ja hüäänidest iial tehtud on.

 

 

Allikad:  The Highher Learning, The Lion Whisperer, news.com.au

Foto: thegreeneve.blogspot.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.