Barack Obama – hunt lambanahas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2013 kell 15:13



Foto: By Kremlin.ru, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

Oleks naiivne uskuda, et Ameerika Ühendriikide president Barack Hussein Obama II on edumeelne humanist, kelle eesmärgiks on maailmarahu ja suuremad inimõigused. Muidugi vajame me kõik elurõõmu säilitamiseks helgeid unelmaid, kuid kujutluspilt heast Obamast võib lähemal vaatlusel muutuda kurja hundi omaks.

 

Obama liigitamine oma eelkäijate suguseks sõjakurjategijaks ei vaja isegi tuginemist nn vandenõuteooriatele. Tema etniline ja tööalane taust ei näi samuti takistavat inimsusevastaste kuritegude sooritamist.

Näidendite jaoks on tavaliselt vaja stsenariste, režissööre, lavastajaid, näitlejaid, peaosatäitjaid, muusikuid, teadustajaid, produtsente, abitöölisi ja pealtvaatajaid. Pealtvaataja ette seatakse lava, millel nähtu järgi saab ta pildi toimuvast. Näidendi sõnumi usutavusele lisab tuge meedia ja oma tutvusringkonna arvamus.

 

Valge maja on teater

Ühendriigid on täna maailma suurim sõjaline jõud. Nad hoiavad maailma oma haardes relvajõudude, mitte hamburgerite, Coca-Cola ja meelelahutustööstuse abiga. USA-l on praegu 702 sõjaväebaasi üle maailma, mis asuvad 132 riigi territooriumidel. USA juhitaval agressiivsel sõjaväelisel liidul NATO-l on 28 liikmesriiki.

Oleme kõik meedia vahendusel lugenud, kuidas USA piinab sõjavange, peab ülal koonduslaagreid ja tapab sõjapidamise käigus süütuid tsiviilisikuid. On aga hoopis teine lugu, kui paljud tegelikult neist asjadest huvituvad. Humanistlik sekkumine ja sõjaväeline kriisireguleerimine on silmakirjalikkus, mille taha peidetakse eurooplaste endi osasüüd ja õigustatakse Ühendriikide ja nende liitlaste jätkuvat invasiooni maailmas.

Barack Obama ei ole sõdureid Iraagist ja Afganistanist tagasi kutsunud. Liibüa kannatab endiselt Gaddafi kukutamise järgses segaduses. Pakistanis sureb ameeriklaste rünnakute tagajärjel iga päev süütuid tsiviilisikuid. Kuuba pinnal asuvad Guantánamo vangilaager ja mereväebaas on endiselt sulgemata. Kuuba embargot ei ole katkestatud ÜRO soovitustest hoolimata. Ühendriigid jätkavad aktiivselt Ladina-Ameerika vasakpoolsete valitsuste kõigutamist.

Obama valitsusajal on USA sooritanud sõjaväelisi operatsioone ka Somaalias, Jeemenis, Süürias, Haitil ja Malis. Sõjategevuse tulemusena on nendes riikides hävinud miljonite inimeste kodud, tervis, toimetulekuallikad ja infrastruktuur. President Obama edendab tarmukalt ka Lähis-Ida suunamist tõsisesse sõjalisse konflikti. Tema silme ees terendab juba Vaikne ookean.

Riigijuhi ja valitsuse esindajana on Barack Obama Ühendriikide kõrgeim täidesaatva võimu ametnik ja relvajõudude pealik. Positsiooni kohaselt lasub oma riigi sõjapoliitika tagajärgede kandmine tema õlul. Juristina peaks ta olema sellest ka teadlik.

USA suurkapitalistid võtavad Obamat kõigest kui USA riigikontserni tegevjuhti. Kui tema juhitud suurfirma tähtsaimad tootmisharud – sõjatööstus ja sõjapidamise teenindus – on ohustatud, on tema kohustuseks kasvõi sõda alustada, et riigi majandust üleval hoida. Tegevjuht Obama on oma positsiooniga leppinud. Ta kuulub samasse raipekärbeste hordi nagu suur osa tema eelkäijatest.

 

Matti Laitinen, www.verkkomedia.org.

 

Tõlkis Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt