Eesti lapsed saavad ravile delfiiniteraapiasse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2014 kell 14:54



Naerata Ometi MTÜ koostöös MTÜ-ga Charity Pirital viib ellu projekti “Delfiiniteraapia 2014”, mille raames saadetakse 12 last Eesti eri maakondadest Ukrainasse, Odessa Delfiiniteraapia Keskusesse Nemo ajavahemikul 24. august – 7. september.

Projekti sihtrühmaks on lapsed, kel on raviarsti soovitus delfiiniteraapiaks, kuid kelle pered majanduslikel põhjustel ei saa oma  lapsele seda ise võimaldada.

Kogu projekti eeldatav eelarve on 40 000 €, mille MTÜ plaanib kokku koguda heade toetajate abiga.

 

Kuidas delfiiniteraapia toimub

Delfiiniteraapia on meditsiinilist abi toetav teraapia erivajadusega lastele. Nende mereasukate imepärane abi põhineb neile omases ultrahelisagedusel võngete kiirgamises, mis stimuleerivad aju tegevust, suurendab selle aktiivsust ning vastuvõtlikkust uute oskuste omandamisele. Teraapia aitab tõsta puuetega laste füüsilis-vaimset võimekust tervikuna. Kontakt delfiinidega aitab parandada koordinatsiooni, stimuleerib ajutegevust, tõsta keskendumis- ja tähelepanu võimet,  soodustab kõnearengut, mõjub rahustavalt ja tasakaalustavalt närvisüsteemile.

Tulemuslikuks teraapia pikkuseks on 10 päevane kuur, 30 minutit iga päev.  Teraapiaseansid viiakse läbi vastava ettevalmistuse saanud eriala spetsialistide poolt lähtudes konkreetse lapse diagnoosist.

Kuur koosneb erinevatest etappidest, sisaldades erinevaid harjutusi basseinis ja basseini äärel ning ujumist koos treeneri  ja delfiiniga basseinis. Kasutatakse ka mitmesuguseid abivahendeid. Protsessi käigus tekib tugev side delfiini ja lapse vahel. Igale lapsele on määratud oma treener, delfiin ja delfiini treener.

 

Milliste seisundite puhul saab delfiiniteraapiast abi

Delfiiniteraapia on andnud väga häid tulemusi ning toetanud igakülgselt puudega laste arengut. Teraapia sobib järgmiste diagnoosidega lastele:tserebraalparalüüs (CP), autism, Downi sündroom jt geneetilised patoloogiad, aju minimaal düsfunktsioon, aktiivsus- ja tähelepanu häire (ATH), kesknärvisüsteemi funktsionaalsed häired, alaareng , kõne- ja kuulmishäired, neuroosid, traumajärgsed stressiseisundid.

Projektile rahalise annatuse tegemiseks vajaliku info leiad siin.

 

Allikad: Naerata Ometi MTÜ, MTÜ Charity Pirital

Foto: Naerata Ometi MTÜ

 

 

Toimetas Liina Liisveld



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt