Eesti venekeelsete elanike avaldus kutsub Eesti suveräänsust toetama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2014 kell 19:300000111450px-EstFlagTallHrmnMitte-eesti päritolu ühiskonnategelaste ja kodanikuaktivistide algatusrühm koostas avalduse Memorandum 14, mis toetab Eesti suveräänsust ning mõistab hukka kolmandate riikide sekkumise Eesti siseasjadesse. Avalduse algatajad ei toeta separatistlikke meeleolusid ja avaldusi, mida tehakse Eesti venekeelse kogukonna nimel. Algatusrühma sõnul tahab suurem osa kohalikest venelastest elada vabas ja demokraatlikus Eestis ning “kaitset” mujalt ei vaja siin keegi. Avaldame petitsioon.ee keskkonnas koostatud venekeelse avalduse eestikeelse tõlke.

 

Petitsioon.ee keskkonnas koostatud avalduses seisab:

“Meie, allakirjutanud Eesti elanikud –  nii Eesti kui ka teiste riikide kodanikud ja kodakondsuseta püsielanikud –, jälgime valu ja murega Ukrainas toimuvat.

Kogu vastutusega tahame öelda, et meie soov on lahendada kõiki Eesti ühiskonna probleeme koos Eesti Vabariigi seadusliku võimu esindajatega. Me ei vaja kaitset väljastpoolt, pidades lubamatuks kolmandate riikide sekkumist Eesti sisepoliitikasse. Me ei toeta separatistlikke meeleolusid ja avaldusi, mida tehakse Eesti venekeelse kogukonna nimel. Kõiki küsimusi, mis puudutavad meie ühiskonna arengut, sealhulgas ka haridus-, keele- ja kodakondsuspoliitikat, tuleb lahendada lähtudes riigi suveräänsuse põhimõttest.

Olenemata emakeelest ja rahvusest peab enamus siin elavatest inimestest Eestit oma kodumaaks. Meie arvates on suur väärtus see, et kuigi me võime igapäevaelus seista ideoloogilise barrikaadi eri poolel, peame sellest hoolimata ühiselt oma kohuseks öelda: meie kodu on iseseisev ja vaba Eesti!”

Täna kella 19-ks oli antud petitsioonile 178 häält.

 

Allikad: petitsioon.ee, ERR, Postimees

Foto: Wikimedia Commons / Terker

 

Toimetas Ksenia Kask