Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Neljapäeval toimub meeleavaldus: Peatage Rail Baltic PRaegusel kujul!

24. jaanuar 2017 kell 11:00rail balticNeljapäeval 26. jaanuaril kell 12-14 toimub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ees (Harju 11) Eesti kodanikeühenduste ja vabakonna liikmete meeleavaldus, mis nõuab Rail Balticu peatamist praegusel kujul. Seni pole avalikustatud ei trassi maksumust, ülalpidamiskulusid, tasuvus- ega sotsiaalmajanduslike- ja ökoloogiliste mõjurite analüüsi. “Eesti rahvas ei ole nõus, et meie nimel tehakse otsuseid, mille kaugeleulatuvaid mõjusid pole kaalutletud ja avalikult arutatud,” leiavad miitingu korraldajad.

 

Sündmuse Facebooki lehel seisab: “Nõuame, et Riigikogu ja Vabariigi Valitsus langetaksid vastutustundlikke ning riigi ja rahva kestlikkusele suunatud otsuseid asjades, mis määravalt mõjutavad Eesti praeguste elanike- kui ka tulevaste põlvkondade elusid!

Nõuame Vabariigi Peaministrilt, et ennem siduvate lepingute sõlmimist oleks kodanikel võimalik tutvuda Rail Balticu tasuvusanalüüside, sotsiaalmajanduslike- ja ökoloogiliste mõjurite analüüsi ning Euroopa Ühendamise rahastuga sõlmitud lepingutega ning eelmainitutele sõltumatult tellitud auditeerimisega näiteks Riigikontrolli poolt!

NÕUAME, et otsustajad ei teeks otsuseid enne, kui nad pole andnud end otsustama valinud rahvale võimalust tutvuda otsuste reaalse mõjuga meie kõigi tulevikule ning trassivaliku alternatiividega ja arvestanud üldsuse seisukohti!”

 

Lisainfo: Meeleavalduse Facebook

Loe ka: Rail Baltic võib pühapaikadest üle sõita

Pilt: avalikeesti.ee

 

Toimetas Mariann Joonas