Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Linnapõllumajandus: Tallinn otsib linnaaedade rajamisest huvitatud inimesi

6. märts 2017 kell 14:32Articles-Parks-2-4-15Tallinna Keskkonnaameti üleskutses seisab, et soovitakse leida inimesi (ka korteriühistuid ja kogukondi), kes soovivad tegeleda aiandusega ja/või kellel on välja pakkuda ka aia võimalik asukoht. Ettepanekuid saab esitada kuni 31. märtsini, ühisaedade ja kogukonna linnaaja rajamiseks partnerid ja aedade asukohad valitakse aprillis.

 

2017. aastal soovitakse rajada istutuskastidega ühisaiad ja valmistada ette kogukonna linnaaia projekti (sh kogukonna ja aia asukoha valimine ning koos ajakujunduse tegemine). Aastal 2018 plaanitakse ka kogukonna linnaaia rajamist. Tulevikus on ameti soov kokku viia aiandushuvilised ja pakkuda neile välja võimalikud aedade asukohad.

Kuni 31. märtsini on võimalik endast või aia asukohast teada anda veebiaadressil gis.tallinn.ee/linnaaed. Tallinna keskkonnaameti kodulehel seisab, et linnapõllumajandus Tallinnas võiks olla mitmekülgne idee nii pealinna rahvastiku kui ka selle külastajate heaolu parandamiseks, linnaökoloogia kui vajaliku teadusharu laiendamiseks ning keskkonnasäästliku mõtteviisi juurutamiseks. Tulemusena kasvab kogukondade sidusus, inimeste vaba aeg muutub sisukamaks, lisandub uus vaatenurk rohelise pealinna ideestikku ning linna miljöö muutub mitmekesisemaks ja meeleolukamaks.

 

Allikad ja lisainfo: Tallinna keskkonnaameti koduleht, gis.tallinn.ee/linnaaed

Foto: arlington-tx.gov

 

Toimetas Mariann Joonas