225 000 Ameerika patsienti aastas sureb arstide käe läbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 10:53



 

Kõige tagasihoidlikuma arvestuse järgi, mis peavoolumeedias avaldatud on, surmab USA meditsiinisüsteem igal aastal 225 000 inimest. Kümne aasta peale teeb see 2,25 miljonit hukkunut. Võiks eeldada, et nii suur number tekitab meedias suuremat vastukaja, kuid vastupidi – selle kohta valitseb täielik vaikus.

 

106 000 juhtumit sellest numbrist omakorda on põhjustatud otseselt ravimitest. Kuid peavoolumeedia ei esita küsimusi FDA-le (toidu- ja ravimiohutuse amet), kelle kohus on kõikide turule tulnud ravimite ohutust eelnevalt hinnata.

Kõige ilmsem põhjus, miks sellist asja meedias ei kajastata, on loomulikult meditsiinisüsteemi ja farmaatsiatööstuse poolt nendes samades meediakanalites reklaamiks kulutatav rahasumma. Peavoolumeedia on üles ehitatud selliselt, et nad sellistel teemadel vaikiksid. See on osa nende tööst ning kuigi paljud ajakirjanikud tõesti ei ole selliste teemadega kursis, siis kõrgemal tasandil on tegemist kuritegeliku manipulatsiooniga. Pressi vaikimine on vajalik, et mitte lüüa suurt mõra “avalikkuse usaldusse” – mis on ilus väljend illusiooni kohta, et kõik on korras.

 

Arstid on justkui valgetes kuubedes preestrid, kirjutades välja ravimeid, mis tapavad inimesi. Kui nende kuriteod tuleks avalikuks, siis haihtuks avalikkuse usaldus sekunditega, ning usalduse kadu ei piirdu tavaliselt ühe valdkonnaga – sellel on kalduvus levida.

2000. aasta artiklis “Is US health really the best in the world?” avaldas dr Barbara Starfield olulised numbrid – 225 000 inimest sureb USA meditsiinisüsteemi tõttu, 106 000 sureb otseselt FDA poolt tunnustatud ravimite tarbimise tagajärjel ning 119 000 inimest sureb haiglaravi tagajärjel.

Vahetult pärast uuringu avaldamist saavutas see mõningat kajastust meedias, kuid õige pea tulid peale uued uudised autoõnnetusest või tormist ning selle artikli kajastused kadusid.

 

Ka teised allikad kinnitavad Starfieldi uuringus esitatud numbreid. FDA ametlikul kodulehel on info selle kohta, et 100 000 inimest sureb igal aastal farmaatsiatööstuse toodetud ravimite tõttu. Kuid psühhootilise kriminaali kombel ei võta FDA endale mitte mingit vastutust.

Barbara Starfield rääkis oma intervjuus ajakirjanik Jon Rappoportile, kuidas USA avalikkust on petetud uskuma, et uued avastused teaduses tähendavad paremat ravi. Tema uuring sai mõningast vastukaja, kuid üldiselt ei ole meditsiini kvaliteedi eest vastutavad asutused mitte kuidagi reageerinud Starfieldi uurimuse tulemustele. Samuti väljendab ta muret, et igal aastal lubatakse FDA poolt turule aina rohkem ebaturvalisi ravimeid ning et valitsus on alati seotud ärihuvidega, kuna tervisekindlustusfirma ning farmaatsiatööstused rahastavad heldelt valimiskampaaniaid.

 

Allikad: Infowars, Jon Rappoport, Journal of the American Medical Association (JAMA)

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt