Bill Gates eirab küsimust, miks tal on 500 000 Monsanto aktsiat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 20:31



 

Bill Gatesi teatakse peamiselt maailma kõige populaarsema operatsioonisüsteemi Windows taga oleva Microsofti korporatsiooni looja ja multimiljonärina. Suurfirma juhtimises ta praegu enam ei osale, tegeledes nüüd uute väljakutsetega.

 

Nimelt kulutab Bill Gates nüüd oma aega ja raha geneetilise modifitseerimise tehnoloogia edendamisele, ilma muutmise teadusele (ingl k geoengineering) ja eksperimentaalvaktsineerimise edendamisele. Gates peab Monsantot lahenduseks maailma näljahädale. Seda kõike arvesse võttes ei tohiks olla üllatav, et Gates omab 23 miljoni dollari väärtuses Monsanto aktsiaid.

Monsanto on vahele jäänud orjapidamisega Argentinas, kasutanud oma tohutuid rahalisi võimalusi, et võltsida FDA jaoks tõendeid, mis toetavad GMO-taimede kasutamist ning levitanud neid üle mailma. GMO-taimi on seostatud lugematu hulga tervisehädadega. Indias on Monsanto GMO seemnete levitamise tõttu talumehi massiliselt pankrotistunud ning see on kaasa toonud enneolematu enesetappude laine.

 

Miks rahastab Gatesi fond korporatsiooni, mis on vahele jäänud orjatöö ja lapstööjõu kasutamisega?

Bill ja Melinda Gatesi fond teeb koostööd põllumajanduskaupu tootva Cargilliga, organiseerides GMO-soja kolmanda maailma riikidesse. Cargill on süüdi inimõiguste otseses rikkumises: rahvusvaheline tööõiguste fond (International Labor Rights Fund) kaebas ärigigandi kohtusse seoses laste toomisega Malist ning nende kakaoistandustes tööle sundimisega 12–14 tundi päevas ilma tasu, toidu ja puhkuseta. Samuti ostab firma kokku puuvilla Usbekistanist, kust on samuti hästi teada tõsiasi, et selle kasvatamisel kasutatakse lapstööjõudu.

Bill Gates ise on filminud Monsanto jaoks GMO reklaame, pakkudes neid lahendusena maailma näljahädale, ignoreerides kõiki allikaid, mis juba ammu väidavad vastupidist. ÜRO on avalikult tunnistanud, et GMO-taimed ei ole näljavastases võitluses nii tõhusad kui traditsiooniline põllumajandus. Juba 2008. aastal pani 900 teadlasest koosnev meeskond rahvusvahelise katusorganisatsiooni (www.agassessment.org/) all kokku uurimuse, mille järeldus oli ühene: GMO saagid ei ole lahendus maailma näljahädale.

 

Teine teadlaste grupp andis 2009. aastal välja uurimuse, mis tõendas, et pikas plaanis ei ole GMO saagikus kõrgem, küll aga on kõrgem selle hind ning ohtlikkus keskkonnale ja inimesele. (www.ucsusa.org)

Miks siis mees, keda meedia kujutab filantroopia inglina, pumpab miljonid (kui mitte miljardeid) sellistesse ettevõtmistesse? Hiljuti avas ta Redditi keskkonnas teema, kus talle võis küsimusi esitada ning ajakirjanik Anthony Gucciardi küsis, miks Gates on soetanud 500 000 Monsanto aktsiat. (www.reddit.com)

Hoolimata teiste lugejate soovist seda teada saada ja paljudest sarnase sisuga lisaküsimustest ei võtnud Gates vaevaks neile vastata.

 

 

Allikad: Natural Society, Guardian, Organic Consumers

Farmerite enesetapud Indias: Telegram, Daily Mail

 

Lapstööjõu kasutamine Usbekistanis: BBC, Anty Slavery

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt