Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Endine tipp-pankur tappis oma naise ja tütre ning sooritas enesetapu

9. aprill 2014 kell 15:30ABN_AMRO-2Oleme varem kirjutanud finantsmaailmas toimuvast pankurite enesetappude lainest, mille nimekirja on nüüd lisandunud veel üks tipp-pankur: endine ABN Amro Netherlandsi tegevdirektor Jan Peter Schmittmann leiti surnult oma kodust koos oma naise ja tütre surnukehadega.

 

5. aprillil läksid politseinikud Schmittmanni majja pärast seda, kui neile oli helistanud perekonnatuttav, kes väitis, et seal ei pruugi kõik korras olla. Politsei leidis eest kolm surnukeha, mis osutusid Jan Peteri, tema naise ja noorima tütre omadeks. Hollandi politsei teatas, et  Jan Peter oli tapnud oma pere ning seejärel iseenda. Kodust leiti ka hüvastijätukiri. Politsei avalduses teatati, et austusest Schmittmanni ülejäänud perekonna (sh majas mitteviibinud vanema tütre) vastu ei avalikustata hukkunute suremise aega, põhjust ega enesetapukirja sisu. Mõni meediakanal on aga väitnud, et Jan Peter oli ennast üles poonud.

Schmittmann liitus suhtekorraldajana ABN Amro Holding NV-ga  juba 1983. aastal. 2003. aastaks oli ta jõudnud Hollandi üksuse juhi ametikohale ja oli ka pangadirektorite nõukogu liige. 2007. aastal müüdi pank maha ja jagati erinevate ostjapankade (Fortis NV/SA, Royal Bank of Scotlandi ja Banco Santanderi) vahel ära. Peatselt alanud majanduskriis tabas panku rängalt ja nii Fortis kui ka Royal Bank of Scotland vajasid püsimajäämiseks toetust valitsuselt. 2009. aastal pärast panga riigistamist oli Schmittmann sunnitud töölt lahkuma, saades 8 miljoni euro suuruse koondamistasu.

Pärast pangatöölt lahkumist liitus Schmittmann investeerimisfirmaga ning oli nõustajaks mitmele väikeettevõttele. Eelmisel aastal naasis ta pangandusse, asudes tööle nõunikuna Delta Lloyd Bank NV-s.

 

Allikad: Bloomberg, The Wall Street Journal, Reuters

Foto: Wikimedia Commons

 

Toimetas Marlen Laanep