Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Facebookis Vietnami valitsuse kritiseerijaid ähvardab hiigeltrahv

28. november 2013 kell 12:30Vietnam-activist-trial-Facebook-posts_10-29-2013_124321_lVietnami võimud püüavad rahva rahulolematust maha suruda määrusega, mis ähvardab tuhandetesse dollaritesse ulatuva rahatrahviga inimest, kes julgeb Facebookis valitsust kritiseerida, vahendas BNS.

 

Jaanuaris jõustuv seadus kahandab niigi nappi interneti väljendusvabaduse ruumi Vietnamis, mida organisatsioon “Piirideta ajakirjanikud” on nimetanud internetivaenlaseks. “Kuni 4760 dollari suurune rahatrahv ähvardab igaüht, kes avaldab Vietnami Sotsialistliku Vabariigi vastast propagandat,” seisab valitsuse kodulehel avaldatud “174. määruses”.

Rahatrahviga karistatavaks haldusrikkumiseks peetakse ka rahvusliku ühtsuse õõnestamist, ajalooliste faktide moonutamist ja riiki kahjustavate kommentaaride avaldamist Facebookis.

Tõsine kriitika valitsuse aadressil on Vietnamis aga juba kriminaalkuritegu, mille eest võib vangi minna. Seaduse järgi võib riigivastase propaganda eest süüdimõistmisel määrata kuni seitsmeaastase vangistuse.

Oktoobri lõpus mõistis Vietnami kohus 15 kuud koduaresti mehele, kes nõudis Facebookis oma venna vabastamist. Vend mõisteti maikuus vangi valitsusvastase propaganda eest. Kohtu sõnul rikkus tema vabastamise nõudja sama seadust.

Allikad: BNS, ERR, Reuters

Foto: ilacomputer.com

 

Toimetas Ksenia Kask