Kodutu programmeerija esimene rakendus nägi ilmavalgust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. detsember 2013 kell 18:57



Oktoobris kirjutasime New Yorgis elavast kodutust Leo Grandist, kellele anti intrigeeriv võimalus – kas sada dollarit peo peale või odav arvuti koos programmeerimistundidega. Elu hammasrataste vahele jäänud mees valis raskema variandi ehk õppimise, kuid nüüd hakkavad tema pingutused vilja kandma. Nimelt sai valmis mehe esimene mobiilirakendus.

 

Leole intrigeeriva valikuvõimaluse pakkunud Patrick McConlogue sai oma teoga palju tähelepanu, kusjuures mitte kõik ei kiitnud tema teguviisi heaks. Paljud arvasid, et McConlogue on naiivne, et püüab kodutule midagi nii keerulist selgeks teha, teised aga hurjutasid teda, et ta ei mõista vaesust.

“Koodi kirjutamise oskus aitab tal teha mõningaid asju, mida ta tahab teha,“ ütles McConlogue, “kuid paljud ütlevad, et ma peaksin pakkuma talle hoopis majutust ja toitu. Minu meelest ühendab tehnoloogia teda pikas plaanis paremini sellega, mida ta teha tahab.“

Nimelt on Leo suur keskkonnahuviline ja valutab südant viiside pärast, kuidas me oma koduplaneeti reostame. Nii on Leo unistuseks teavitada inimesi kliimamuutustest ja globaalsest soojenemisest.

Kahe kuu jooksul õpetas McConlogue Leole iga päev Chelsea kaide lähedal asuvatel pinkidel koodi kirjutamist. Kui aga kokku lepitud aeg sai täis, otsustas McConlogue võtta töölt kuu aega vabaks ning õpetada Leod täistööajaga. Meeste õnneks aitas McConlogue ülemus leida neile ruumid, kus nad saaksid rahus töötada. Kaks meest töötasid iga päev (ka nädalavahetustel) 8-12 tundi selle kallal, et Leo jõuaks piisavalt kaugele, et oma rakendus välja anda.

Nüüd, 3621 koodirida hiljem, lasigi Leo välja oma esimese mobiilirakenduse. Rakendus “Trees for Cars“ aitab inimestel korraldada autodega ühissõite ning arvestada, kui palju süsinikdioksiidi emissioone iga ühissõiduga säästetakse. Leo loodab, et see julgustab inimesi uurima keskkonnasäästlikku eluviisi ning loob kasutajate vahel rõõmsa konkurentsi selle üle, kes suudab kõige rohkem CO2 emissioone säästa. Lisaks võib see aidata kaasa kogukonnatunde loomisele. “See on tore moodus luua suhteid, tugevdada kogukonda, aidata üksteist finantsiliselt ja energeetiliselt, olles samal ajal keskkonna päästmise vihmavarju all,“ ütles Leo.

Lõpptulemusena on mõlemad mehed rahul mitu kuud tagasi alustatuga. “See muudab mu elu võrratul moel,“ ütles Leo. “See on kahtlemata kõige tasuvam kogemus mu elus,“ lausus McConlogue.

Leo on alustanud uurimustööd, et teha ka “Trees for Cars II“ rakendus ning ta loodab saada tööd programmeerijana. “Minu esimene avaldus saab tehtud Google’isse,“ ütles Grand, “see on kvartalijagu eemal.“ Kuigi rakenduse välja tulemise õhtul ütles ta, et ta magab ikka veel tänaval, on ta optimistlik, et peagi tema õnn pöördub ning ta saab oma uued oskused raha teenima panna.

 

Et Leo ei jääks ainsaks

McConlogue töötab nüüd selle kallal, et levitada oma mentorite programmi. Tema sõnul on üle maailma rohkem kui 150 programmeerijat ennast kirja pannud, et veeta kahe kuu jooksul iga päev tund aega, et õpetada teisi koodi kirjutama. Paraku pole ta veel välja nuputanud, kuidas seda organiseerida.

 

Vaata ka videot Leo loost:

 

 

 

Allikad: Medium, Abc News, Journeyman course, Mashable, Welldonestuff.com

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Marlen Laanep ja Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt