Saksamaa plaanib lõpetada miljonite kuketibude elusalt jahvatamise  

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2016 kell 9:47



Hiljuti kirjutasime sellest, milline on munatööstuse nukker reaalsus. Muuhulgas ka sellest, et pooled inkubaatorites sündinud tibud on tööstuse jaoks väärtusetud kuketibud, kes saadetakse elusalt purustamisele. Saksamaa on aga esimese riigina maailmas võtnud kasutusele tehnoloogia, mis selle julma kombe lõpetab.

 

Igal aastal jahvatatakse miljoneid tibusid elusalt surnuks või lämmatatakse aeglaselt ja piinarikkalt. Munemiseks aretatud kanade kuked ei kasva piisavalt kiiresti, seega ei ole neist lihatööstusele kasu. Tarbetu prügina loobitakse värskelt koorunud sulepallid prügisse või jahvatatakse elusalt. Ei ole üllatav, et vähesed tööstuse esindajad on valmis seda teemat kommenteerima – tegemist on raske eetilise küsimusega. Kui tarbijad oleks teadlikud sellest tööstuste jaoks tavapärasest praktikas, järgneks sellele enneolematu avalike suhete katastroof.

Munatööstuste brutaalsete tingimuste kohta info levitamine jääb eelkõige loomakaitseaktivistide kanda. Kuna tööstustes ei ole lubatud filmida, siis tehakse seda salaja, esinedes töölistena. Õnneks on aga loomakaitseaktivistide töö hakanud ka vilja kandma. Animals Australia on teatanud, et teadlased on koostöös loomakaitseaktivistidega tulnud lagedale alternatiivse lahendusega, mis lõpetaks kuketibude julma masshukkamise.

Värskelt välja arendatud tehnoloogia võimaldab määrata viljastatud munades iga tibu sugu juba enne, kui see on välja arenema hakanud. Sel moel lähevad haudemasinasse vaid kanatibudega munad ning koorumisjärgne sorteerimine ja hukkamine pole enam vajalik. Saksamaa põllumajandusminister Christian Schmidt on soovitanud tibude jahvatamine täielikult lõpetada aastaks 2017, mis teeks Saksamaast esimese maa maailmas, kus see julm tava enam aset ei leia.

Loodetavasti inspireerib see samm ka teisi riike Saksamaa eeskujule järgnema.

 

Allikad: True Activist, Animals Australia, Yahoo News

Foto: animalsaustralia.org

 

Toimetas Katrin Suik

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt