Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Süüria opositsiooniliidrid nõuavad välisabi suurendamist

26. märts 2013 kell 13:55syriaSpekulatsioonid Süüria väidetava keemiarünnaku üle on vaibunud, sest valitsuse või mässuliste süüd pole õnnestunud tõestada. Kuigi intsidendist on möödunud juba nädal, pole veendumust isegi selle osas, kas tegemist oli üldse ohtliku keemiarelva, mingit sorti närvigaasi või hoopis kloorilahusega.

 

Paar päeva tagasi süüdistasid mässulised valitsust taas keemiarelva kasutamises, mille käigus sai väidetavalt surma kaks võitlejat.

 

Terve Süüria kodusõja vältel on rahvusvahelisel üldsusel olnud suuri raskusi seal toimuva adekvaatse hindamisega, sest Süüria valitsus piirab tugevalt riiki sisenemist.

 

Kuna keemiarelva kasutamise süüdistus pole teiste riikide otsest sekkumist konflikti toonud, nõuab Süüria opositsiooniliider praegu toimuval Araabia Liiga kohtumisel USA kaitset. Moaz al-Khatib ütles, et Washington on läbi kukkunud oma kohustuses tsiviilisikuid kaitsta ning tahab, et elanike turvamiseks valitsuse ees kasutataks Türgis asuvat raketipatareid.

 

Süüria valitsus väidab endiselt, et kodusõja näol on tegemist rahvusvahelise vandenõuga riigi nõrgestamiseks.

 

 

Allikad: Telegraph, CNN, Infowars

 

 

Toimetas Maarja Aljas