Türgis keelustati Twitter ja Youtube, et varjata libaoperatsiooni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2014 kell 14:50



Türgi peaminister Recep Tayyip Erdoğan blokeeris kogu riigis ligipääsu Twitterile ja Youtube’ile. Arvatakse, et sellise sammu üheks põhjuseks on katse peatada lekitatud videoklippide levikut, mis tõestavad tema valitsuse korruptsiooni. Ühes lekitatud videos on aga käsitletud false flag operatsiooni korraldamist, et põhjendada Süüriaga sõtta minemist. Erdoğan ise on kinnitanud salvestise tõepärasust, kuid selle asemel, et olla mures selle sisu pärast, häirib teda hoopis asjaolu, et see vestlus internetti lekitati.

 

Lekitatud vestlus on üleval Youtube’is ning selle täispikka tõlget saab lugeda siit. Vestluses osalesid Türgi välisminister Ahmet Davutoğlu, välisministeeriumi juhtiv sekretär Feridun Sinirlioğlu, Türgi luureagentuuri peasekretär Hakan Fidan ja Türgi armee aseülemjuhataja Yaşar Gürel.

Kõrged valitsusametnikud arutavad muu hulgas libaoperatsiooni korraldamist, mille käigus rünnataks Suleiman Shahi hauda. Kuna kõnealune haud on Türgi eksklaav, mida ümbritseb Süüria territoorium, saaks Türgi rünnaku puhul õigustada sissetungi haua kaitsmise tagamisega.

 

Salvestises väitis Davutoğlu, et nad peavad käsitlema Suleiman Shahi haua ründamist kui head võimalust seda enda huvides ära kasutada ning Fidan vastas selle peale, et ta võib vajadusel sinna saata Süüriast neli meest. Fidan ütles veel, et ta võib sõja põhjuse väljamõtlemiseks korraldada Türgile raketirünnaku, kuid vajadusel võivad nad fabritseerida ka rünnaku Suleiman Shahi hauale. Vestluses arutatakse ka Al-Qaedaga seotud ISIL-i süüdistamist plaanitud rünnakus, sest nende sõnul on teise riiki tungimine rahvusvaheliselt vastuvõetav, kui sinna minnakse väidetavalt võitlema Al-Qaedaga.

Vestlusest selgub ka, et Türgi on tarninud Süüria mässulistele 2000 veoautotäit relvi ning laskemoona ning Türgi sõjaväel on suur huvi tungida Süüriasse. Oluline on märkida, et vestluse teises osas ütleb Gürel, et operatsiooni on planeeritud pikka aega ja et Türgi eriüksuslased on oodanud juba ligi aasta selle läbiviimist. Selle peale meenutas Davutoğlu, et John Kerry oli nendelt küsinud, kas nad on juba ära otsustanud, mida teha.

Türgi peaminister Erdoğan reageeris lekitatud salvestisele üsna kummalisel moel. Selle asemel, et proovida seda võltsinguna näidata, kinnitas ta selle ehtsust, kurtes oma pooldajatele, et “nad isegi lekitasid rahvusliku julgeoleku nõupidamise”. “See on nurjatu, see on ebaaus,” ütles ta.

 

Provokatsioon Süüria süüdistamise eesmärgil

Varem on olnud teada, et Türgi on Süüria mässulisi varustanud ning treeninud ja juba aastaid on õhus olnud kahtlusi, et Türgi üritab korraldada false flag operatsiooni, milles süüdistada Süüriat. Nüüdseks on selle kohta ka reaalne asitõend, kuigi peavoolumeedia pole seda märkimisväärselt kajastanud. Erinevad väljaanded on küll kajastanud Youtube’i blokeerimise teemat lekitatud salvestise tõttu, kuid salvestise sisust endast ei räägita. Enamjaolt mainitakse, et arutati sõjaväelist sekkumist Süürias, kuid false flag’i planeerimist ei mainita. Mõned väljaanded on kirjutanud, et salvestises arutatakse, kuidas luua ettekäänet Türgi võimalikuks rünnakuks Süüriale, kuid teemat üksikasjalikumalt ei avata.

Ajalooliselt on mitmed riigid kasutanud false flag operatsioone, et õigustada sõjategevust teise riigi vastu. Üheks lähiajaloo kuulsamaks juhtumiks on Nürnbergi kohtuprotsessil üles tunnistatud operatsioon Himmler, mille abil korraldati rünnak Saksa rahva ja ressursside vastu. Süüdlaseks lavastati poolakad ning juhtunuga õigustati Saksamaa sissetungi Poolasse.

II maailmasõja algusest on tuntud ka Mainila küla pommitamise juhtum: Nõukogude Liidu armee tulistas 1939. aastal mürske enda territooriumil asuva Mainila küla suunas ja süüdistas juhtunus Soomet. Seetõttu katkestas NSVL diplomaatilised suhted Soomega ning kõigest neli päeva pärast intsidenti algatati Talvesõda. Hruštšov tunnistas hiljem üles, et tegu oli tõepoolest false flag operatsiooniga.

 

Allikad: Global Research, Infowars, Syrianews, Business Insider

Fotod: alternative-news-network.net, globalresearch.ca

 

Toimetas Marlen Laanep

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt