USA väikelinna politsei finantseerib end kokaiiniostjate rahast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. oktoober 2013 kell 19:30



USA-s Florida osariigis asuvas Sunrise’i linnakeses käib aktiivne narkokaubandus. Vähemalt võiks nii arvata, kui vaadata, kui palju vahistatakse 84 400 elanikuga linnas inimesi kokaiini ostmise eest. Tegelikult teeb kohalik politsei aga kõik, et narkohuvilisi Sunrise’i meelitada, sest just nii teenib asutus miljoneid.

 

Sunrise’i politseijaoskonna narkorühmas töötab kokku 10 inimest, neist 8 isik on salastatud. Politseinikud on aastate jooksul loonud endale informaatorite võrgustiku, kes annavad infot võimalike kokaiini ostmisest huvitatud inimeste kohta ning teeb koostööd ka peibutuspartidega, kelle ülesandeks on “ohvrid” Sunrise’i meelitada.

Justnimelt meelitada, sest ajalehe Sun Sentinel pool aastat kestnud uurimise käigus selgus, et aastatel 2009–2013 toimunud 190 operatsioonil võeti kinni vaid 7 kohalikku elanikku ja lausa 39 olid kohale tulnud väljaspoolt osariiki (kusjuures linnake asub üsna Florida poolsaare tipus). Potentsiaalsed ostjad meelitati kõikjalt kokku soodsate pakkumiste ning mugava korraldusega. Näiteks pakuti võimalust osta suurtes kogustes kokaiini, mis oli juba peidetud sõiduautosse, nii et ostjal tarvitses vaid raha üle anda ja autoga minema sõita. Lisaks pakuti soodustusi suurte koguste ostjatele või maksti kinni ostja sõidukulud Sunrise’i.

Politsei ei teinud seda kõike mitte aga missioonitundest, vaid USA-s on seadused, mis lubavad kurjategijate vara kohapeal sisuliselt konfiskeerida. Nii meelitati kohale uhkete autodega kliente, lasti neil teha ettemakse ja võeti kõik nende väärtuslikud esemed vahistamisel politsei omandisse. Sellist tüüpi konfiskeerimiseks pole isegi oluline, kas inimene tegelikult ka kuriteos kohtulikult süüdi mõistetakse. Ühel juhul sai näiteks ostja põgenema ja kadus, kuid varikontole ettemakstud kümned tuhanded dollarid jäid kohalikule politseile.

Kuna sellised salajased narkooperatsioonid vajavad palju ettevalmistust, tegid narkorühma liikmed ka väga palju ületunde, mis kõik sissevoolava narkoraha abil kinni maksti. Nii said nii mõnedki rühma liikmed palju suuremat töötasu kui politseiülem. Lisaks liikus raha ka informaatoritele ja peibutuspartidele, kusjuures viimase viie aasta jooksul politseile kõige rohkem raha sisse toonud informaator-peibutaja oli kaunis ja rinnakas brünett, kes meelitas Sunrise’i tosinate kaupa mehi koos kümnete tuhandete dollaritega, et nad salapolitseinike käest kokaiini ostaksid. Naine oli nii edukas, et linnakese politsei on maksnud talle tema teenete eest kokku 806 640 dollarit ehk kehtiva kursi järgi 594 472 eurot.

Kuigi politsei sellises tegevuses pole otseselt mitte midagi ebaseaduslikku, on sellisel viisil kasu teenimine siiski üsna küsitav. Lisaks paljastas ajalehe uurimus, et enamus kinnipeetutest osutusid latiinodeks, mis võib nüüd tuua kaasa ka süüdistuse diskrimineerimises.

 

 

 

Allikas ja rohkelt lisalugemist: Sun Sentinel

Foto: kathyhyatt.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt