USA võimud peavad Bostonis inimjahti ja väldivad raskeid küsimusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 16:58



 

USA võimud panid reedel Bostoni läänepiirkonnas seisma suurema osa liiklusest ning andsid inimestele korralduse koju jääda, inimjaht esmaspäeval Bostoni maratonile korraldatud pommirünnaku teisele kahtlusalusele jätkub. Kui aga pöörata võimude tähelepanu teistele kahtlastele asjaoludele seoses pommidega, nagu näiteks juba enne maratoni algust ringi nuuskinud pommikoerad, politsei kontrollitud plahvatuste õppused või maratonialal ringi patseerinud eriüksuslased, on nende suu lukus.

 

Inimjaht Bostoni lääneosas on halvanud liikluse

Bostoni lääneosa ning kuue selle ümbruses asuva linna elanikele anti korraldus koju jääda, lisaks peatati Massachusettsi kuberneri Deval Patricki korraldusega Bostonisse suunduv bussi- ja rongiliiklus, ütlesid ametnikud. “Jääge siseruumidesse ja keerake uksed lukku,” manitses kuberner ajakirjanduse vahendusel. “Ärge avage ust kellelegi peale korrakaitsetöötaja, kes oma isikut nõuetekohaselt tõendab.”

NBC Newsi andmetel on Bostoni plahvatustes kahtlustatavad isikud Dagestanist pärit vennad. Üks kahtlusalustest, 26-aastane Tamerlan Tsarnajev sai tulevahetuses politseiga surma. Teine kahtlusalune, keda politsei taga otsib, on 19-aastane Džohhar Tsarnajev. Uudisteagentuuri AP andmetel on vennad elanud USA-s umbes aasta. Võimud ei ole seda infot kinnitanud.

Bostoni politseiülem Ed Davis kinnitas kahtlustatava surma. “Üks kahtlusalune on surnud, teine on jooksus,” kirjutas Davis oma suhtlusvõrgustiku Twitter ametlikul kontol. “Valget mütsi kandev kahtlusalune on relvastatud ja ohtlik,” ütles ta FBI avaldatud fotole viidates. “Me usume, et see on terrorist, me usume, et see on mees, kes on tulnud siia inimesi tapma.”

Kahtlusalused üritasid esmalt Bostonist üle Charlesi jõe asuvas Cambridge’is poodi röövida, rääkis politseiülem. Seejärel suundusid nad Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) ülikoolilinnakusse, kus tapeti mitme lasuga politseinik. Pärast seda kaaperdasid mehed Mercedese ja sundisid juhti sõitma MIT-i lähedal asuvasse Watertowni linna. Seal lasti juht autost välja.

Ajujaht käis läbi terve Watertowni linna, kus kärgatasid plahvatused ja kostis tulistamist. Tulevahetuse käigus sai üks meestest pihta ja suri hiljem haiglas, rääkis Davis. Ka üks politseinik sai haavata.

 

Võimud väldivad ebamugavatele küsimustele vastamist

Kõik näib esialgu väga selge. Vennad on jäänud turvakaameratesse seljakotikandjatena ja väidetavalt jäi Džohhar Tsarnajev ühele lindile ka seljakotti plahvatamiskohta maha pannes. Kuid ometi on esile kerkinud rida küsimusi, mida võimud kommenteerida ei taha.

Miks olid maratoni stardis juba enne jooksu algust pommikoerad?

Miks paluti seejuures inimestel rahulikuks jääda ja neile öeldi, et tegu on kõigest õppustega?

Miks säutsus ajaleht Boston Globe mõned tunnid enne maratoni algust, et kohalik politsei peab Boylestoni tänaval kontrollitud plahvatuste õppusi? Samal tänaval plahvatasid ka pommid, mille väidetavalt paigutasid sinna vennad Tsarnajevid.

Miks olid maratoni jooksjate seas mereväe eriüksuslased? Ja miks peavoolumeedia ei avalda nendest fotosid?

The_Craft_Skull_Logo

Fotod: FBI, Infowars, Facebook

 

16. aprillil toimunud pressikonverentsil küsiti politseiametnikelt, kuidas nad kommenteerivad seda, et pealtnäha on tegu libaoperatsiooniga (false flag). Loomulikult vastust ei tulnud. Inimeste huvi ametlikust versioonist erinevate teooriate vastu näitab ka see, et termini “false flag’i” otsimine on Google’i otsingumootoris hüppeliselt suurenenud.

 

526388_10151528508348459_1419717806_n

 

 

Allikad: BNS, Telegram

Fotod: FBI, Infowars, Facebook

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt