DHS ähvardab oma töötajaid karistada NSA-artiklite lugemise eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2013 kell 20:34



 

Washington Post sai hiljuti oma valdusesse USA sisejulgeolekuministeeriumi (DHS) memo, milles hoiatatakse töötajaid Washington Posti luureteemaliste artiklite lugemise eest. Hoiatuses öeldakse, et nendel töötajatel, kes loevad WP artikleid vilepuhujatest, riskivad “juriidiliste tagajärgedega“. DHS-i memo keelas lugeda selliseid artikleid ka mis tahes arvutist väljaspool kontorit.

 

Sisejulgeolekuministeerium hoiatas oma töötajaid, et valitsus võib neid karistada Washington Posti artikli avamise eest, mis sisaldab endas salastatud slaide selle kohta, kuidas riiklik julgeolekuagentuur NSA kuulab pealt rahvusvahelist sidevahetust. “Te rikute allkirjastatud mitte-avaldamise lepingut, milles olete lubanud kaitsta salastatud riiklikku turvateavet,“ ütles allikas.

Memos rõhutati ka seda, et töötajat, kes loeb kõnealust artiklit väljaspool töökohta (näiteks kodus), tuleb kohelda kui “salastatud andmete lekitajat“. Ühtlasi vihjab DHS sellele, et asutus jälgib oma töötajate arvutikasutust ka väljaspool tööaega, et olla kursis nende meediakasutusega. Ütlematagi on selge ka see, et kui kaastöötaja (siseohust teavitav informaator) näeb oma kolleegi nimetatud artiklit lugemas, peab sellest ette kandma ning sellega kaasneb keelust üleastuja nimetamine potentsiaalseks ohuks riiklikule turvalisusele.

Selline jälgimistegevus (siseohust teavitavad informaatorid) on Obama valitsuse programm, mille eesmärk on muuta tuhanded sisejulgeoleku süsteemis töötavad inimesed pisinuhkideks. Nüüd on igaühel, kes kellegi vastu näiteks isiklikku vimma kannab, hea võimalus teha oma vaenlasest ka “riigivaenlane“.

Artikli autor ütleb, et sel viisil toimus üksteise järele luuramise süsteem ka endises Nõukogude Liidus ja nii saab kõigist USA kodanikest “siseoht“. “Me kõik oleme sihikul, sest valitsus on välja tõrjunud üksikisiku õigusliku kaitse. Selle asemel on eesmärgiks saanud riigi kaitse ja lepinguliste ettevõtete kaitse, kes saavad selle eest miljardeid dollareid, ja Ameerika Ühendriikide rahvas on jäänud kaitseta.

 

 

Allikad: Infinite Unknown, Truth Out, Washington Post 

Foto: documentthetruth.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt