Inimene kui äriobjekt: Jordan Maxwell vabaduse näilisusest USA-s

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2014 kell 15:05



Legendaarne alternatiivkirjanik, ajakirjanik, lektor ja raadiosaatejuht Jordan Maxwell (s. 1940), kes analüüsib maailma võimusuhteid alati ka etümoloogilisest aspektist, andis eksklusiivintervjuu meediakanalile Infowars, milles ta arutles võimuga seotud sõnade tähendusi avades inimese ja võimu ajalooliselt väljakujunenud suhete üle USA-s.

 

Inimene on “ettevõte“, kes teeb äri

Inimese keha on korporatsioon – corporation – ja kui me sureme, siis saab meist surnukeha – corpse, arutleb Maxwell. Sa võid olla hea või halb “korporatsioon“, kuid sa kuulud ikkagi kellegi ülemvõimu alla – heaks kujundiks on siinkohal admiraliteedi ehk mereõigus ja rahvusvahelised pangaseadused – seega kõik, mis me teeme, on seaduse järgi äri ja selleks peab olema ka luba. Kui sa abiellud, siis see tähendab, et üks “firma“ teeb äri teise “firmaga“ ja sul peab olema abiellumisluba. Igasuguseks tegevuseks on vaja luba või litsentsi.

Ameerika Ühendriikides on vabadussamba nimeks Statue of Liberty (mis tähendab ka volitust, õigust), mitte Statue of Freedom. Volituse võib saada näiteks meremees kaptenilt laevalt lahkumiseks, kuid ei pruugi. See ei ole täielik vabadus, vaid piiratud vabadus, volitus, millele on vaja kinnitust. Ühendriikides ei ole vabadust, sest kõik, mida sa teed ilma loata, on ebaseaduslik. Me kuulume korporatsioonile ja meie kehasid ostetakse ja müüakse iga päev New Yorgi aktsiabörsil. Meil endil ei ole sellest õrna aimugi, kuna me ei mõista ümbritseva maailma toimemehhanisme, ütleb Maxwell.

 

Äri tegemiseks on vaja kodakondsust

Kohtuskäimine on tavainimese jaoks hirmutav, ja nii see ongi mõeldud. Miks inimesed lahendavad oma tülisid kohtus? Kohus (court) on inglise keeles sama sõna, mis mänguväljak (aga ka nt õukond). Kui inimesed mängivad korvpalli ja tennist mänguväljakul, siis kohtus mängivad samuti teineteise vastu kaks advokaatide meeskonda ja kohtunik teeb otsuse. Järgmisena on vaja mõista, miks on kohturuumis aedik ja värav. Väravat (veevärav – water gate) avades järgitakse admiraliteedi ja mereõigust – kui sa astud kohtusaali ja avad veevärava, kui sind kutsutakse, siis oled “veekeerises“, kust keegi peab sind välja päästma.

 

Tänapäevane maailmakorraldus ja inimühiskond põhineb pankadel ja rahal. Kohtunik istub kõrgemal pingil (bench – pink, kohtunikekogu), mis viib tagasi ladinakeelse sõna bancus (tribunal, vahekohus) juurde, mis millest omakorda tulenebsõna bank (pank), kus tavainimene olgu siis tunnistaja või kohtualusena vaatab kohtuniku poole alt üles.

Seega, kui näiteks laev tuleb sadamasse ja sellel on kaheksa miljoni dollari väärtuses autosid lastiks, siis on seal selles vääruses äri ja pangandust. Kui sa tahad teha äri, siis pead olema osa sellest mereõiguse seadusest, sa oled siis kodanik laeval (ship) ja sul on kodakondsus (citizenship). On erinevaid “laevu“, nagu vahendajad (dealerships) ja stipendiumid (scholarships) – nii et iga kord, kui sa midagi tellid, saadetakse see sulle “laevaga“.

 

 

USA vabariigist sai korporatsioon

Kõik laevad on mereõiguse järgi naissoost ja kui laev on sadamas, siis asub ta ankrupaigas, kus kaupa maha laaditakse. Ehk siis laev toob (delivers) kauba, aga inimene toodab (manufactures) kauba. Kui sind “toodetakse“ ja su ema sind sünnitab/kätte toimetab (delivers), siis sa oled kahe “korporatsiooni“ toodang, kuid sa ei kuulu neile, vaid sellele, kes andis loa siia maailma järglasi sünnitada. Selleks on vaja omakorda sertifikaati, nii nagu autodel on kirjas värvus ja uste arv. Kui sa sünnid, siis saad sünnitunnistuse, kus on kirjas su sugu, kehakaal ja rass, nagu ühel tootel peab märgitud olema. Sa oled inimressurss, kellega kaubeldakse.

 

 

1871. aastal sai grupp inimesi kokku ja tegid pärast kodusõda põhiseaduslikust USA vabariigist korporatsiooni, mille nimeks sai Ühendriigid (US). Kui sa oled Ühendriikide kodanik (US citizen) ja lähed panka või muusse ametiasutusse, siis küsitakse, kas sa oled kodanik või välismaalane – alien või a lien – kinnipidamisõigusega. Kui kohtunik küsib su käest, kui oled vande all, kas sa oled Ühendriikide kodanik, siis vastus on automaatselt “jah“. Ja kui vaja, pannakse sind vangi, sest sa oled Ühendriikide privaatkorporatsooni kodanik, ja kui sa seda kinnitad, siis oled sa “mereõigusseaduse“ alusel nende töötaja ja sinu ülemuseks on Washington DC. Sa oled Ühendriikide kodanik ja elad vastavalt tema eeskirjadele ehk poliitikale (policies), mida rikkudes tuleb sul tegemist teha politseiga (police), kes kindlustab korporatsiooni poliitikute ehk kaptenite poliitika kehtimise ja täideviimise.

 

Vaata intervjuud siit.

Jordan Maxwelli kodulehekülg.

Fotod: intellihub.com, bunow.com, moe.fd.org, geofflivingston.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt