Kahtlased seigad Obama minevikust – Columbia ülikool

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 13:44



USA praeguse presidendi päritolu ja lapsepõlv on väga kirjud. Korduvalt on kahtluse alla seatud tema sünnitunnistus, palju segadust on tekitanud mitme nime kasutamine. Nüüd väidab Columbia ülikooli legendaarne professor, et tema Barack Obamat ei mäleta, ning õhku on visatud küsimus, kas ta seal üldse käis.

 

USA poliitik ja saatejuht Wayne Allen Root on alates Obama esilekerkimisest rääkinud, kuidas nad dokumentide järgi lõpetasid mõlemad Columbia ülikooli 1983. aasta lennu samal alal, kuid ta ei mäleta Obamat sellest ajast üldse. Eelmisel nädalal avaldas ta artikli, kus väidab, et tal pole õnnestunud leida mitte kedagi, kes praegust presidenti Columbia ülikoolist mäletaks.

Hiljuti käis Root lennu kokkutulekul, mis märkis 30 aasta möödumist nende õpingute lõpetamisest. Väga paljud õpingukaaslased olid kohale tulnud, kuid mitte Obama, keda pole nendel kokkusaamistel kunagi nähtud. Samuti ei saatnud ta mingit tervitust. Root rääkis enda sõnul kõikide kohaletulnutega Obamast, kuid kellelgi ei olnud temast mingit mälestust.

Root ei kahtle, et ülikool räägib tõtt, kui ütleb, et Obama oli Columbia üliõpilane või isegi sai sealt kraadi, kuid väidab raudkindlalt, et selles loos on midagi mäda. Obama ülikoolidokumendid on rangelt salastatud ja oma Columbias käimise tõestuseks on Obamal vaid üks foto. Ta oli koos elanud Pakistanist pärit oleva vahetusüliõpilasega ja on vaid üks Columbia professor, kes väidab, et mäletab Obamat ülikooli ajast. Rooti arvates on selline kahe aasta pikkune vaikus koos üksikute allikatega nagu novell CIA või KGB tööst.

Obama liikus Columbia ülikooli Occidentali kolledžist, kuigi Root väidab, et selline ületulemine USA ühte prestiižemasse ülikooli on ülimalt vähetõenäoline, kui just Obama ei tulnud üle välisüliõpilasena. On spekuleeritud, et Obama kasutas kahte nime nooruses seepärast, et tal oli kahe riigi kodakondus – USA ja Indoneesia, kust oli pärit tema kasuisa. Indoneesia ega USA kahte kodakondust aga ei luba ning seepärast kasutas Obama nime Barry Soetoro.

Root otsis üles ka 46 aastat Columbia ülikoolis töötanud professori Henry Graffi, kes andis Ameerika ajalugu ja diplomaatilist ajalugu. Kuna Obama bakalaureusekraad on poliitteadustes, siis pidi ta kindlasti ka selle professori aineid võtma. Kuigi Graffil ei olnud mingeid probleeme Rooti mäletamisega, ei mäleta ta midagi Barack Obamast. Graff oli öelnud telefoni teel Rootile: “Ma õpetasin Columbias 46 aastat. Ma õpetasin iga tähtsat Ameerika poliitikut, kes kunagi Columbias õppis. Ma tean neid kõiki. Ma olen nende kõigi üle uhke. Ameerika ajaloo ja diplomaatia ajaloo tõttu pidid nad kõik ühel või teisel viisil minu aineid võtma. Mitte Obama. Mul pole kunagi olnud sellenimelist õpilast üheski minu loengus. Ma ei ole temaga kunagi kohtunud, teda kunagi näinud ega temast midagi kuulnud.” Graff olevat väitnud, et ka ükski teine Columbia professor ei tunne Obamat. Ta lisas: “Ma olen väga ärritunud kogu selle loo pärast. Ma olen vihane kui ma kuulen, et Obamat kutsutakse esimeseks Columbia ülikoolist tulnud USA presidendiks. Ma ei pea teda Columbia õpilaseks. Mul pole mingit aimu, mida ta Columbia üliõpilaslinnakus tegi. Keegi ei tunne teda.”

 

Vaata ka videoklippi, kus Root oma kooli kokkutulekust räägib:

 

 

Allikad: The Blaze, Wikipedia

Foto: wikipedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt