Miljardäripoiste klubi ja nende võlts-kosmoseprogrammid, II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2016 kell 22:58



Kuna valitsuste ja riiklike organisatsioonide usaldusväärsus rahva seas on kukkunud rekordmadalale tasemele kõikjal üle maailma, on süsteem välja käinud uue meetodi. Selleks on kogu tegevuskava vaikselt ümber mängimine erakapitalil põhinevatele ettevõtetele, sest kellele ikka need bürokraate täis riigiasutused nii väga meeldivad? Näiteks, mis puudutab kosmost, siis NASA on samm-sammult hakanud oma tegevuskava kokku tõmbama ja tema asemel on koha sisse võtnud erakätesse kuuluv kosmosetranspordiettevõte SpaceX, mille tegemistest saab peavoolumeedias pidevalt kuulda. SpaceX-i juht Elon Musk on aga kergitatud lausa ebajumala staatusesse ja tema abiga on idee kosmosevallutamisest suudetud nooremale põlvkonnale edukalt pähe määrida. Artikli esimest osa saad lugeda siit.

 

SpaceX-i aerodünaamiliselt võimatud manöövrid ja videovõltsingud

Meile öeldakse, et SpaceX ja Elon Musk on välja töötanud uue põlvkonna raketi, mis on võimeline Maa peale tagasi maanduma püsti olekus nagu pliiats. Esmapilgul tundubki see kõik väga põnev, aga nõnda pimesi uskuda kõike, mida meile näidatakse, tähendab, et me ei mõtle kriitiliselt ja oleme langenud mõistusekontrolli ohvriks.

See, mida me siin näeme, ei ole aerodünaamiliselt võimalik. Saatsin selle SpaceX-i püstiselt maanduva raketivideo ühele tuttavale, kes ei tea lamedast Maast ega kosmose võltsimisest mitte midagi ja küsisin, kas see video on ehtne või on tegu arvutis tehtud lavastusega. Ta ütles kohe, et tema arvates on see ilmselgelt võltsing. Kui rakett hakkab u 30-kraadise nurga all maanduma, siis on tal vähem tõukejõudu ja ta peaks lihtsalt ümber kukkuma. Selline maandumine saaks olla võimalik ainult juhul, kui ta tuleks alla langevarjude abiga, mis oluliselt raketi kiirust vähendaks. Selleks, et nõnda tagurpidi maanduda, peaks objekti alumine osa olema laiem kui ülemine. Tegelikult nad lihtsalt naeravad meile näkku, kuivõrd rumalad me oleme. See on sama nagu 11. septembri terrorirünnakutega, kui meile öeldi, et lennuk sõitis sisse Pentagoni, aga lennuki tiivad ei jätnud mingeid jälgi seintesse. Väidetavalt murdusid need tiivad kokkupõrkel küljest ja lendasid koos lennukiga pisikesest august sisse. Tegu on inimeste programmeerimisega mitte usaldama oma tajusid ja loogilist mõtlemist.

Kus on kõik amatöörkaadrid nendest püstimaanduvatest rakettidest? Tänapäeval on kõigil nutitelefonid, aga internetist ei leia me mitte ühtegi amatöörkaadrit püstimaanduvatest ja aerodünaamiliselt võimatuid manöövreid tegevatest rakettidest. Mine Youtube’i, kirjuta „SpaceX landing” ning vaata, mitu amatöörvideot leiad. Kriitilise pilguga vaadates ajavad need videod muigama, sest tegemist on täiesti läbinähtava CGI arvutiefektiga. Te vaatate filmi või videot, aga mitte reaalsust.

Selleks, et võltsingut korralikult varjata, on SpaceX teinud kavala sammu ja teatanud, et neil on odavam oma rakette maandada merel droonalustele, mitte mandril, nagu seda on seni tehtud. Nad väidavad, et merel maandumine ei ole nii keeruline kui Maa peal maandumine. Tagasi Maale tulemiseks peab Falcon 9 kasutama kütust, mis jäi alles õhkutõusmisel. Selleks, et kõik õnnestuks, peab rakett aeglustama, keerama ennast õhus ümber ja taastama vertikaalse ja

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt