Teadlased: majanduskasv ei tooda heaolu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2013 kell 19:05



 

Viimase kolme aastakümne jooksul on maailma rahvastik saanud rikkamaks, kuid heaolu on pidevalt vähenenud. Sellisele järeldusel jõudsid Austraalia ülikooli teadlased, kes võrdlesid 17 riigi tõelise arengu indekseid (TAI) tavapärase sisemajanduse kogutoodangu näitajatega (SKT), vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Ida Kubiszewski Austraalia rahvuslikust ülikoolist ütles, et kuigi maailma majandusnäitajad on 1950ndatega võrreldes kolmekordistunud, on tõelise arengu indeks püsinud alates 1978. aastast kas muutumatuna või koguni langenud.

Riikide lõikes on sotsiaalse kapitali halvenev seis täheldatav üha süveneva ebavõrdsuse näol. Kubiszewski paneb südamele, et ühsikondade edu mõõtmiseks tuleks kasutusele võtta senisest läbimõeldum metoodika. Tema sõnul ei pidanud SKT kui indikaatori välja mõtlejad selle loomisega silmas ühiskondade heaolu mõõtmist ja seepärast on vale seda ka sel eesmärgil eksponeerida.

 

Loe pikemalt: ERR Teadus

Algallikas: Phys Org

Foto: Frank Monnerjahn / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt