Viimsepäeva seemnesalv – kas üllas ettevõtmine või korporatsioonide käepikendus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuli 2017 kell 17:58



 

Kas oled kuulnud viimsepäeva seemnesalvest? See on Svalbardi rahvusvaheline seemnehoidla, mis on rajatud vanasse vasekaevandusse Norrale kuuluval Spitzbergeni saarel Svalbardi saarestikus Barentsi meres 1100 km kaugusel põhjapoolusest. Meedia on loonud sellest hoidlast kuvandi kui meie kõigi tulevikulootusest ülemaailmse ikalduse ja taimeliikide hävimise korral. Aga kas seal tegeletakse kõigest seemnete säilitamisega?

 

Svalbardi seemnehoidla on terase ja betooniga kindlustatud ehitis, mille pikk terastunnel ühendab mäe sees olevaid siseruume väliskeskkonnaga. Moodsaim tehnoloogia tagab energia ja seemnehoidla haldamise. See on turvahoidla ja topelttagavara kõikidest seemnehoidlatest üle maailma, kuna selle asukoht kõrvalises kohas, üle 120 meetri merepinnast kõrgemal asuv sissepääs ning igikeltsa kaitse hoidlale juhuks, kui peaks tekkima voolukatkestus, tagavad turvalisuse.

Selles on võimalik säilitada kuni 4,5 miljonit erinevat seemnesorti kogu maailmast, tagamaks tulevikuks taimeliikide mitmekesisus. Seemned on pakendatud nii, et neil puudub kokkupuude niiskusega.

Tehniliselt kuulub seemnehoidla Norra riigile ja nad tagavad sinna seemneid paigutanud isikutele ja asutustele täieliku ligipääsu ja omanikuõigused oma seemnetele. Peamine rahvusvaheline seemnete säilitamist koordineeriv asutus on Roomas asuv globaalne saagi mitmekesisuse fond (The Global Crop Diversity Trust), mis on seotud Rockefelleritega. Aga millist tulevikku hoidla loojad ette näevad, et peavad vajalikuks sellise rajatise loomist?

Varem on kirjutatud, et hoidlasse võetakse vastu kõiki seemneid, välja arvatud geneetiliselt modifitseeritud seemned, kuid hoidla kodulehe sagedamini korduvate küsimuste osas seda piirangut ei mainita. Seemnehoidla kasutajate hulgas on ära mainitud Gatesi fond, Rockefeller, Monsanto ja selle rahvusvaheline Šveitsis asuv partner Syngenta.

 

Tekitab kahtlusi

Rahvusvaheline uuriv ajakirjanik William Engdahl väljendas oma murelikku seisukohta 2007. aastal enne seemnehoidla avamist artiklis “Viimsepäeva seemnehoidla Arktikas – Bill Gates, Rockefeller ja GMO-hiiud teavad midagi, mida meie ei tea“.

Engdahlil on tõsiseid kahtlusi seemnehoidla suurte sponsorite osas. Sponsorite nimekirjas on Monsanto, Bill ja Melinda Gatesi fond, maailma põllumajandusäri hiiud Dupont/Pioneer Hi-Bred ja Syngenta – mõlemad tegelevad aktiivselt GMO-de väljatöötamise ja turundamisega ning kemikaalide tootmisega, mida kasutatakse suuremahulise monokultuuride tootmise jaoks.

Engdahl toob välja, et “roheline revolutsioon“ oli kampaania, mille käigus Rockefellerite juhitud grupid haarasid võimu maailma põllumajanduse üle ning sellega laostasid suure hulga kolmanda maailma väikefarmereid, sundides neid liituma odava tööjõu armeega.

Aafrika rohelise revolutsiooni ühendus (The Alliance for a Green Revolution in Africa – AGRA) on heasoovlikkuse keebi alla varjunud püüd hävitada väike ja iseseisev põllumajandus ning asendada see suuremahulise GMO ja monokultuuride kasvatamisega Aafrikas, mis eeldab suurkompaniide toodetud seemnete ja kemikaalide kasutamist.

Engdahl kahtlustab, et seemnehoidlaga ei ole asjad nii korras, kui need näivad olevat – kas ülla eesmärgi varjus tegeletakse edasi korporatiivseid huvisid toetava tegevusega?

 

Allikad: World Truth TV, Global Research

Foto: glamox.com

 

Toimetas Sander Soomaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt