7 head nippi, kuidas looduslikult pohmelli ravida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. jaanuar 2023 kell 11:03



Foto: 0fjd125gk87Pixabay 

Pühade ajal võib sagedamini kui tavaliselt tulla ette, et soovime sõprade ja pere seltsis nautida klaasi kuuma glögi või veini. Ei ole kahtlust, et alkohol ei sobi inimese kehaga ning keha annab sellest selgelt märku. Kuid vahel me armastame seda lõõgastumiseks kasutada ning sel juhul on peamine, et teeksime seda mõõdukalt ja vastutustundlikult. Üks osa vastutustundlikust alkoholitarbimisest on see, et hoolitseksime oma keha eest, et see tuleks alkoholi ja selle laguproduktide toksilise toimega edukalt hakkama.

 

Siin on mõned nipid, kuidas järgmisel hommikul oma kehale pakkuda tuge, et pohmellist taastuda.

 

1. Hoolitse oma vedelikuvajaduse eest

Alkohol viib kehast vett välja, nii et pööra tähelepanu sellele, et sa vedelikupuudusesse ei jääks. Joo iga alkohoolse joogi järel klaasitäis vett ning järgmisel päeval tarbi vähemalt kaks-kolm klaasi vett. Kookosevesi on pohmelli puhul suurepärane vahend, see sisaldab ohtralt elektrolüüte, mis aitavad taastada keha tasakaalu pärast vedelikupuudust. Lisa joogiveele näpuotsaga soola ja pigista sinna sidrunit, mis aitab keha aluselisemaks muuta. Rohelised mahlad on samuti suurepärased, kuna need sisaldavad ohtralt mineraale ja elektrolüüte.

 

2. Tarbi B-grupi vitamiine

Alkohol viib kehast B-grupi vitamiine välja. B-vitamiinid on olulised paljudes ainevahetuse protsessides ning maksa toksiinide väljutamine sõltub suurel määral B-vitamiinidest. Tarbi B-vitamiinide poolest rikkaid toitusid ning võta vajadusel looduslikku kompleksset B-grupi vitamiinide preparaati.

 

3. Söö korralikult

Paljud arvavad, et pohmell on hea vabandus lasta hea maitsta rasvasel ja ebatervislikul kiirtoidul. Kuid see teeb su enesetunde ainult hullemaks. Söö hommikuks valgurikast toitu ning häid rasvu – munad, avokaado ja spinat on suurepärased valikud hommikusöögiks.

 

4. Söö enne alkoholitarbimist

Kui sinu magu on toiduga “vooderdatud“, siis imendub alkohol verre aeglasemalt. Enne napsi on hea mõte süüa aeglaselt lõhustuvaid süsivesikuid nagu pruuni riisi, maguskartulit või kinoad. Väldi võimalusel kohvi, kuna see lisab maksale koormust ning halvendab enesetunnet.

 

5. Higista mürgid välja

Kehaline koormus stimuleerib lümfisüsteemi, aitab mürke väljutada ja paneb vere käima. Naudi treeningut, see aitab vabaneda ka heaoluhormoonidel endorfiinidel. Jooga aitab ka pohmellist üle saada.

 

6. Mine ujuma

See toimib imeravimina.

 

7. Toeta oma maksa

Spargelkapsas, lillkapsas, lehtkapsas (kale), tavaline kapsas ja Brüsseli kapsas sisaldavad ensüüme, mis aitavad maksal kehast mürke eemaldada. Võilillejuured kas tee või toidulisandi kujul on suurepärased maksa puhastajad. Sidrunivesi või õunaäädikavesi aitavad tasakaalustada keha üldist pH-tasakaalu ning toetavad maksa. Tee endale riivitud porgandist koos sidrunimahla ja natukese meresoolaga salat ning joo sinna kõrvale rohelist mahla. Eelista n-ö puhtaid alkohole ilma suhkrurikaste toonikute ja “pikendajateta“. Suhkur teeb pohmelli palju hullemaks.

 

Allikas: MindBodyGreen

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt