Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Brittidele kirjutatakse välja igas minutis 1900 ravimit

3. august 2013 kell 18:20pill-manSuurbritannia arstid kirjutavad aasta jooksul välja üle miljardi retsepti, mis teeb 2,7 miljonit päevas ja 1900 tunnis. Kümne aastaga on väljakirjutatavate retseptide hulk kasvanud kahe kolmandiku võrra.

Suur väljakirjutatavate ravimite hulk tekitab küsimuse, kas tõusu on põhjustanud liiga kergekäelised arstid, kelle patsientidest valuvaigistite ja unetablettide tõttu ravimisõltlased on saanud.

Ravimifirmad ütlevad aga, et paljusid rohtusid kirjutatakse rohkem välja selle tõttu, et ajad on rasked ja inimestel on rohkem stressi. Näiteks Prozacit ja Seroxati väljastamine tõusis eelmise aastaga 7,5%. Kõige populaarsemad on siiki kolesterooli alandavad ravimid.

Kõige kallim on diabeediravi, mis neelas aastaga 884 miljonit eurot.

Suurbritannias avaldati ka statistika linnade kohta, kus kuu jooksul kirjutatakse antidepressandid välja igale kuuendale täiskasvanule.

 

 

Allikas: Daily Mail, BBC

Foto: biofortified.org

 

Toimetas Maarja Aljas