Ajatu. Kõrvapõletiku vastu on loodusravi tõhusam ja ohutum kui antibiootikumid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2022 kell 19:08



Keskkõrvapõletik on lapseeas sageli esinev haigus, mille tõttu tekib kõrvavalu, palavik ja kergestiärrituvus. Tavapärane meditsiiniline lahendus sellele on antibiootikumide ja põletikuvastaste ravimite määramine, kuigi on avaldatud arvamust, et 80% kõrvapõletiku juhtudest taanduks ka spontaanselt, ilma sekkumiseta.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt detsembris 2013.

 

Lastel ja imikutel on kõrvapõletik sagedasem kui täiskasvanutel, kuna neil on suurem kalduvus liigse lima tekkeks kehas. Immuunsüsteemi küpsedes väheneb ka liigse lima tootmine. Liigne lima tekitab põletikku, mis on keha loomulik püüd sellest vabanedes. Kahjuks kaasneb sellega haigus ja palavik.

Antibiootikumravi määratakse kõrvapõletiku puhul näiteks USA-s 98% juhtudest, kuid Hollandis ainult ainult 38%. Ameerika pediaatrite akadeemia (American Academy of Pediatrics, AAP) viimaste kehtivate juhtnööride kohaselt on esmaseks valikuks kõrvapõletiku ravis tagasihoidliku või laia toimespektriga antibiootikumid, nagu amoksitsilliin või tsiprofloksatsiin, ning valu ravimiseks soovitatakse mittesteroiddseid põletikuvastaseid ravimeid nagu näiteks paratsetamool. Kuid samas on teaduslikku tõendusmaterjali, mis seab kahtluse alla mitte ainult antibiootikumide vajalikkuse vaid üleüldiselt sünteetiliste ravimite tarviduse kõrvapõletiku ja -valu ravimisel.

2012. aastal ajakirjas Microbiology, Immunology and Infection avaldatud uuring vaatles taimsete ravimeetodite tõhusust ägeda kõrvapõletiku sümptomite leevendamisel võrreldes tavapäraselt kasutusel olevate antibiootikumide baasil kõrvatilkadega. Uuritav taimne ravi oli nelgi, lavendli ja geraaniumi eeterlike õlide segu. Leiti, et mõlemad ravimeetodid saavutasid olulist paranemist nii valu, paistetuse kui kõrvakäigus olevate mikroorganismide osas.

Te

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt