Meditsiinimeedium Anthony William ja toidud, mis päästavad inimkonna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2018 kell 12:53



“Inimkond on imeravimit otsinud aegade algusest peale. Olete ehk isegi kuulnud mõnest sellisest, mis pidavat aitama kõigi tõbede vastu. Veel mõnisada aastat tagasi peeti imerohuks üht planeedi kõige mürgisemat ainet – elavhõbedat. Seda nimetati nooruse allikaks ja igavese elu saladuseks. Arstid tõotasid oma patsientidele, et elavhõbedaeliksiirid lõpetavad kõik nende piinad. Peab tunnistama, et seda need ka tegid…,“ juhatab Anthony Williami raamatut “Meditsiinimeediumi elumuutvad toidud“ tutvustava artikli sisse kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja Tiia Selli, lisades, et see teos paneb meid taimedesse suhtuma täiesti teistsugusel moel kui seni – austuse ja tänutundega.

 

Kui tänapäeval mingi suurema terviseprobleemiga arsti juurde lähete, siis võite olla kindlad, et tulete sealt tagasi peotäie retseptidega. Küsimus on selles – kas need ravimid on järgmised loodetud imerohud? Kas need teevad teid terveks? Kui tegemist on kroonilise või mõistatusliku haigusega, siis tõenäoliselt peate neid võtma jääma kogu eluks, saades “kingituseks“ kaasa nii mõnegi ebameeldiva kõrvalmõju, mida peate “ravima“ järgmiste ravimitega.

Vaatamata pidevalt uute ravimite väljatöötamisele jääb inimkond miskipärast üha haigemaks. Kroonilised ja mõistatuslikud haigused saavad kogu maailmas alguse üha varasemas lapseeas. Juba keskikka jõudnute hulgast on peaaegu võimatu leida absoluutselt tervet inimest. Mis on sellise allakäigu põhjuseks? Miks on inimkond muutunud nii haigeks ja põduraks?

 

Geneetika ei ole süüdi

Anthony William, kelle uus raamat “Meditsiinimeediumi elumuutvad toidud“ ilmus hiljuti ka eesti keeles, ütleb, et krooniliste ja mõistatuslike haiguste peamiseks põhjuseks on radiatsioon, toksilised raskmetallid, viiruste plahvatuslik levik ja DDT (putukamürk). Ta nimetab neid tegureid halastamatuks nelikuks, kuna pikkade sajandite jooksul pole nad inimese suhtes üles näidanud vähimatki halastust. Halastamatul nelikul on omadus kanduda edasi ühelt põlvkonnalt teisele, seda juba sigitamisel ja emaka sees, põhjustades ühe suguvõsa liikmetel samasuguseid haigusi. Seetõttu arvatakse, et teatud haigused on pärilikud. Anthony William aga väidab, et kroonilistel haigustel pole midagi tegemist geneetikaga, vaid toksiliste ainetega, millega on kokku puutunud meie esivanemad. Need anti edasi meie vanematele ja hiljem ka meile. See teadmine annab seni geneetiliseks peetud haigustele täiesti uue tähenduse. Päriliku haigusega pole suurt midagi peale hakata, sellega peab lihtsalt leppima. Kui aga haiguse on põhjustanud mingi väline tegur – patogeen või toksiin –, siis on võimalik sellest vabaneda ja täielikult terveneda.

Teiseks haigusi soodustavaks teguriks on vähenev päikesevalgus. Kuigi meid hoiatatakse ultraviolettkiirte eest, on tegelik oht hoopis liiga väheses päikesevalguses. Tänapäeval on taevas täidetud saasteainete, kemikaalide ja radiatsiooni hämuga, mis ei lase päikesel sellest korralikult läbi tungida. Anthony William ütleb, et kui saaksime ajas paar sajandit tagasi minna, oleksime jahmunud, kui kristallselge oli maailm siis.

Teadlased pole veel avastanud, et nii nagu taimedes, toimub ka inimese kehas teatud tüüpi fotosüntees. Et organism saaks suurendada ensüümide, vitamiinide, mineraalide ja teiste hädavajalike toitainete tootmist, vajame me päikesevalgust. Ilma päikeseta inimkond sureks.

Ka vihm ei ole enam see, mis ta oli vanasti. Kunagi andsid vihma- ja lumesajud taimedele nii palju vajalikke mineraale ja teisi toitaineid, et maad eraldi väetada polnud vajagi. Praegusel ajal kulub vihma jõud puhastusprotsessile, et teha kahjutuks taevasse jõudnud mürgiseid kemikaale, aurustunud metalle ja radiatsiooni. Selle puhastumise tõttu ei jõua aga maapinnale enam ka vihmas sisalduvad kasulikud toitained ning taimedki saavad neid vähem.

Veel üheks süüdlaseks on adrenaliin. Halastamatu nelikuga võideldes on meie organism sunnitud vallandama aina rohkem adrenaliini, et kallaletungijaid eemale tõrjuda. Ka tänapäevane stressirohke elu paneb keha ülemääraselt adrenaliini tootma. Anthony Williami sõnul on adrenaliin niivõrd sõltuvust tekitav, et see tuleks narkootikumide nimekirjas seada esimesele kohale. Adrenaliin on mõeldud selleks, et kaitsta meid lühiajaliste kahjustuste eest, suurtes kogustes on see aga mürgine ning tekitab paljusid terviseprobleeme.

 

Olgu toit sinu ravim

Kuidas kõigi nende tänapäevaste väljakutsetega hakkama saada? Kas on olemas mingi lahendus, mis aitaks inimkonna tervisel taastuda? Lahenduse ütles tegelikult välja juba Vana-Kreeka arst Hippokrates oma kuulsas lauses: “Olgu toit sinu ravim ja ravim sinu toit.“ Meditsiiniringkonnad paistavad olevat selle lause unustanud. Võib-olla on nad unustanud selle meelega, sest kui inimene hakkab toitu kasutama ravimina, siis ei ole tal apteeki enam asja.

“Meditsiinimeediumi elumuutvad toidud“ tõstab Hippokratese lause taas aujärjele. Anthony William ütleb, et kui tahame olla terved ja elada kaua, siis peab meie elus tähtsaim koht kuuluma neljale pühale toidugrupile. Ja mitte ainult aeg-ajalt, vaid iga päev ja mitu korda päevas. Need toidugrupid on: puuviljad, köögiviljad, ürdid ja maitseained ning metsikult kasvavad toidutaimed. Ta nimetab neid pühaks nelikuks. Enamikku neist saame kasvatada oma peenramaal, korjata metsast või osta toidukaupluse puu- ja köögiviljade osakonnast.

Just püha neliku toidutaimed on need, mis aitavad meil kohaneda kaasaegse elu väljakutsetega. Need on toidud, mis tõepoolest on suutelised päästma inimkonda. Kui me neid sööme, asuvad nad koheselt võitlusse halastamatu nelikuga, kas immuunsüsteemi tugevdades või siis kahjustavaid tegureid meie kehast välja tõrjudes. Püha neliku taimed on kohanejad. Nad on aastasadade jooksul õppinud toime tulema üha keerulisemaks muutuvate keskkonnatingimustega. Kasvades koguvad nad endasse päikesevalgust, isegi kui seda pole planeedil enam piisavalt. Teadlased ei ole veel avastanud, et lisaks D-vitamiinile annab päike meile ka A-vitamiini, B-vitamiine ja paljusid teisi avastamata toitaineid. Kui me püha neliku taimi sööme, saame meiegi endasse päikesevalgust ning sellega kaasnevaid hüvesid.

Kuigi vihm ei sisalda enam kõiki vajalikke aineid, on püha neliku toidutaimed kohanenud ka selle muutusega. Nad tõmbavad oma lehtedesse ja juurtesse vihma mikroelemente, aktiveerivad need ning kui me taimi sööme, saame lisaks toitainetele endasse ka vee uskumatu ravivõime. Püha neliku toidutaimedes sisalduv vesi on elus vesi, mis hüdreerib meie keha rakke kordades paremini kui tavaline vesi.

Me tegelikult ju teame, et puu- ja köögiviljade söömine on tervisele kasulik, kuid Anthony William viib selle kasulikkuse mõistmise täiesti uuele tasemele. Ta näitab, kuidas nende imeliste raviomadustega toidutaimede söömine aitab meil ümber kujuneda nii kehaliselt, hingeliselt kui ka vaimselt. Kõik need taimed, millest igaühe kohta on raamatus eraldi peatükk, võivad meie jaoks saada elumuutvaks toiduks. Näiteks tavaline kapsas ja kõik tema sugulased omavad seniavastamata võluvõimet käivitada varjatud raviprotsess ka teistes toitudes, kui neid süüa teatud kombinatsioonides. Kapsa kohta on räägitud, et seda peaksid vältima kilpnäärmehaiged. Tegelikult on asi just vastupidine: kapsas ja teised ristõielised taimed on kilpnäärmele parimad ravimid – nad tõmbavad kilpnäärmest välja radiatsiooni ning hävitavad EBV-viirust, mis on peamine kilpnäärmehaiguste põhjustaja (NB! Teadus pole seda infot veel avastanud.)

Kindlasti on esialgu raske uskuda, et seller on üks kõige võimsamaid põletikuvastaseid toite, mis jätab nälga kehas olevad kahjulikud bakterid, pärmi- ja hallitusseened ning viirused ja uhub nende toksiinid maksast ja soolestikust välja. Või et metsmustikas on maailma parim toiduaine, mis puhastab keha ja aju raskmetallidest ja muudest toksiinidest ning annab igale kehaosale mõne hüve, mida pole võimalik saada mitte mingist teisest allikast.

Lisaks kõigile muudele tervenemiseks vajalikele komponentidele sisaldavad püha neliku toidugrupid ka külluslikult antioksüdante. Kui meie kehas on toksiine (ja neid on meil tänapäeval kõigil), siis keemilise reaktsiooni tulemusena toimub nende oksüdeerumine, mis tekitab vabu radikaale. Vabad radikaalid rikuvad meie rakke ja põhjustavad kiiremat vananemist. Eriti ohtlik on mürgiste raskmetallide oksüdeerumine ajus, see tekitab dementsust, mälukaotust ja Alzheimeri tõbe. Taimedes sisalduvad antioksüdandid aga kleepuvad nagu liim toksiinide ja vabade radikaalide külge ning toimetavad need kehast välja.

“Meditsiinimeediumi elumuutvad toidud“ on väga eriline raamat, mis paneb meid taimedesse suhtuma täiesti teistsugusel moel kui seni – austuse ja tänutundega. Iga toidutaim, millest raamatus juttu, muutub meie silmis otsekui võluväel imeravimiks. Lugemisega lõpule jõudes on selge, et imeravimeid polegi vaja enam kusagilt otsida. Need on meil kogu aeg olemas olnud, me lihtsalt pole neid ära tundnud.

 

Tiia Selli

kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja

 

Fotod: Pinterest, sciencebasedmedicine.org, deskgram.net

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt