Nimekad teadlased nendivad, et suur osa vähiuuringutest on pettus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2020 kell 17:42



“Igaüks peaks teadama, et enamik vähialast teadustööd on suures osas pettus ning suured vähiinstituudid eiravad oma kohustusi inimeste ees, kes nende tööd toetavad.“ See tsitaat kuulub maailmakuulsale teadlasele, kahekordsele Nobeli preemia laureaadile Linus Paulingile (1901–1994), keda peetakse üheks tähtsamaks teadlaseks läbi ajaloo. Ta on üks kvantkeemia ja molekulaarbioloogia teadusharude loojaid ning tuntud ka oma rahuaktivismi poolest. Pauling oli teadusringkondades aktiivselt tegev ja hinnatud aastakümneid ning võib uskuda, et ta on nende toimimisega väga hästi kursis. Ning ta ei ole ainuke ekspert, kes selliseid arvamusi avalikult väljendab.

 

Teine hea tsitaat teaduspettuste ja infoga manipuleerimise kohta pärineb Marcia Angellilt, kes oli pikka aega mõjuka teadusajakirja New England Medical Journal (NEMJ) peatoimetaja. “Ei ole lihtsalt enam võimalik uskuda suurt osa avaldatud kliinilistest teadustöödest, toetuda arstide hinnangutele või autoriteetsetele meditsiinilistele juhtnööridele. Mul ei ole meeldiv teha seda kokkuvõtet, milleni olen jõudnud aeglaselt ja vastumeelselt peale kahte aastakümmet New England Medical Journali toimetajana.“

Tuntud teadlasi, kes sarnaste arvamusavaldustega lagedale on tulnud, on teisigi. 20 aastat USA riikliku vähiinstituudi (National Cancer Institute) teadlaste hulka kuulunud John Bailer, kes töötas ka selle teadusasutuse välja antava ajakirja toimetajana, on öelnud avalikult: “Minu üldine hinnang on selline, et riiklik vähiuuringute programm peaks olema kvalifitseeritud läbikukkumisena. Kogu meie

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt