Toit on oluline – sa oled see, mida sööd!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2013 kell 11:07



Kogu sinu nahk vahetub 35 päevaga. Maksarakud uuenevad kuu aja jooksul. Sinu keha toodab neid rakke sellest toidust, mida sa sööd – sa oled see, mida sööd, sõna otseses mõttes. Sa saad ise valida, millest sa koosned.

 

Seda sõnumit on edasi andnud mitmed inimesed, keda loetakse moodsa meditsiini esiisadeks. Ning väga jõuliselt kajastab seda seisukohta 2008. aastal tehtud dokumentaalfilm “Food Matters” (Toit on oluline) – väga otsekohene ja selge film tänapäeva inimeste tervise teemal.

Hoolimata miljarditest dollaritest, mida maetakse teadustöödesse, kannatame ikka veel hulga krooniliste haiguste ja igapäevaste terviseprobleemide käes. Toksiinidest küllastunud ja kõigega liialdavat inimkonda ei aita ka erinev hulk mürgiste kõrvalnähtudega raviviise ning toitainetevaene menüü.

Filmis intervjueeriti mitmeid maailma tippspetsialiste toitumise ja loodusravi alal. Kõik need inimesed väljendasid seisukohta, et ebasobiv toitumine kahjustab meie keha väga olulisel määral, kuid õige toitumise, toidulisandite ja mürkidest puhastumise teel on võimalik ravida paljusid kroonilisi ning isegi surmavaid haigusi, nagu näiteks vähk.

“Food Matters” otsib viise, kuidas paljastada haigustele üles ehitatud äri ning uurida samal ajal ohutuid, odavaid ja tõhusaid viise, kuidas toitumise ja toidulisandite abiga ennetada ja ravida haiguste tegelikke põhjusi. Seades eesmärgiks edastada võimalikult kallutamata infot, on film rahastatud sõltumatult ning tegijate sooviks on edastada maailma selget ja lakoonilist sõnumit – toit on oluline.

 

Igapäevane töödeldud toit ei ole piisav, et keha terve püsiks

Suurtest supermarketitest toitu ostes on tõsiasi, et kõige värskem puu- ja köögivili on tõenäoliselt vähemalt viis päeva vana. Lisaks sellele on seda pritsitud ja töödeldud suure hulga erinevate pestitsiidide, herbitsiidide, säilitusainete ja muu keemiaga. Pinnas, kus see toit kasvanud on, kannatab ülekasutamise ja toitainete puuduse käes ning on sisuliselt kõrb.

Ning siis me võtame selle niigi toitainetevaese tooraine ning küpsetame seda, kuigi on hästi teada tõsiasi, et enamik inimesele vajalikke ensüüme ja suur osa kasulikke keemilisi ühendeid hävib ja laguneb isegi kerge aurutamise korral. Kui ehitad maja ja tahad, et see kestaks, siis ei saa sa kasutada halba ehitusmaterjali – ometi just seda teeme oma kehaga. Inimesed vaevlevad kroonilise toitainete puuduse käes, mis teeb neid väsinuks.

Selle olukorra loomulik tulemus on see, et inimesed on avastanud nn “supertoiduained”. Vitamiinirikka toidu söömine on maailmavaateliselt erinev moodsast meditsiinist – selle asemel, et võtta ravimit, mis peaks kõrvaldama probleemi, tuleks süüa vitamiiniderikast toitu ning toetada sellega keha enda paranemise võimet.

Inimese kehal on suur iseparanemise võime ning õige toitumise korral on võimalik ennetada ja ravida paljusid kroonilisi ning raskeid haigusi. Sellised surmavad haigused nagu vähk ja südame-veresoonkonna haigus, mille raviks kulutatakse igal aastal miljardeid, on tegelikult elustiilist tulenevad probleemid ning lihtsasti ennetatavad ja ravitavad õige toitumise abil.

 

Allikad: Rise Earth, Knowledge of Today

Vaata lisainfot filmi „Food matters“ ametlikult Youtube’i kanalilt:

Filmi treiler:

Foto: rollinghillsorganics.blogspot.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt