Kuidas me loome reaalsust, II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. oktoober 2013 kell 21:01reaalsusKas sa imestad, miks on elu kaootiline segu positiivsetest ja negatiivsetest sündmustest? Kas oled proovinud positiivselt mõtlemist, meditatsiooni ja palvet ilma käegakatsutavate heade tulemusteta? Kas muretsed arusaamise üle, et sul on oma elu üle väga vähe kontrolli? Kas pelgad, et enamik meist ulbib elumere lainetel abitult nagu plankton? Kas sa ei tahaks omada maagilist võimet muuta enda ja ennast ümbritsevate inimeste elu paremaks? Hea uudis on see, et tegelikult sa juba teed seda! Sellel nädalavahetusel avaldame 2-osalise järjejutuna arutluse sellest, kuidas meie kujutlusvõime loob reaalsust. Tänases osas keskendutakse sellele, kuidas visualiseerida soovitud tulevikku – nii enda kui ka kogu inimkonna jaoks.

 

Sinu olevik

Negatiivsed mõtted sellest, “kus sa praegu oled“, toetavad lõksus olekut. Paranda need ja pööra ümber ning asenda piltidega sellest, “kus sa olema hakkad“, võimaldades endal püüelda selles suunas, “kelleks sa saad“. Võid seda ette kujutleda nii avatud kui ka kinniste silmadega. Peamine on püüda ette kujutada nii elavat pilti, kui suudad. Sa ei pea olema see, kes sa alati olnud oled – see on sinu valik.

Täna on sinu ülejäänud elu esimene päev, sest just täna omandad sa vabastavad teadmised. Ela praeguses hetkes ning koge ja hinda olemasolevat, luues teadlikult veel paremat tulevikku. Sa ei saa minevikku muuta, kuid saad vältida, et see muutub tulevikus korduvaks mustriks. Õppides oma mineviku õppetundidest ning siis neid minna lastes saad teha ruumi suurepärase tuleviku jaoks – tee olevikus pidevalt parimaid otsuseid, kujutledes samal ajal ette enda tulevikku.

Kui hakkad oma minevikust üle saama, siis oled paremini käesolevast hetkest teadlik ning peatud sagedamini, et elu imetleda. Pea meeles, et millegi üle kurtmine loob sellest vaimusilmas võimsa kujundi, mis saadetakse kollektiivsele alateadvusele kui tellimisvorm sinu hinge allkirjaga. See loob tulevikuks ainult rohkem seda, mida sa ei salli.

 

Vabadus on võim

Ignoreeri seda, mis sulle ei meeldi ning see hakkab hajuma ja muutub taustaks. Selle kallal virisemine on nagu paraneva haava pidev lahtikiskumine, nii et see kunagi ei parane. Hinnates ja olles tänulik selle eest, mis sul on, lood rohkem seda, mille eest tulevikus tänulik olla. Võta aega tunda ja väljendada tänu. See levib nagu hea programmeerimine, pannes ka teisi sinu ümber nägema rohkem head selles, mida nad on korda saatnud või kes nad on. Ning see moodustab hea sideme sinu ja sind ümbritsevate inimeste vahel.

Ole hetkes. Lõpeta üks ülesanne, enne kui alustad uut. Enneta stressi, võttes enda kohustuste täitmise jaoks rohkem aega, kui sa arvad, et tegelikult kulub. Meenuta ainult neid mälestusi, mis teevad su tuju heaks. Ära mitte kunagi kujutle ennast kui ohvrit või luuserit – niipea, kui kohtad negatiivset minapilti – kustuta see. Paigalda enda mõistusesse kujuteldav alarm, mis hakkab helisema iga negatiivse pildi puhul su mõistuses ning algatab automaatselt kustutusprotsessi. Parandades negatiivseid pilte, koged aina suurenevat vabanemise tunnet. Ning vabadus on võim.

 

Sa võid ise valida, millest mõtled

Pannes need teadmised praktikasse, hakkad vaimusilmas rohkem aega veetma positiivsete asjadega, mis paneb need ilmuma. Kui sulle mõni mõte ei meeldi, pööra see kohe ümber ja mõtiskle millegi meeldivama üle. Sa võid ise valida, millest mõtled. Sa saad selle, mida vaimusilmas näed, seega vaata hästi. Tee unistuste parandamisest harjumus. Leia endas, teistes ja end ümbritsevas keskkonnas head ning hinda seda. Kui andestad endale ja armastad ennast, siis teevad seda ka teised sinu ümber. Universum on lõputult külluslik, pakkudes igaühele seda, mida nad vajavad ja soovivad. Sul on õigus olla õnnelik. Anna vana vabaks, et teha uuele ruumi. Keskendu rohkem sellele, mida soovid, ja aina vähem negatiivsele.

Pea meeles, et keskpärasus ründab alati suurepärasust. Pööra end ümbritsevate inimeste kadedus ümber, kiites nende endi saavutusi. Siis saad ka sa ise rohkem kiitust enda saavutuste üle. Keeldu teistest halba uskumast. Asendades selle mõttes heaga, aitad sa ka neil paremaks saada. See ei ole mingi müstiline tseremoonia, vaid toimub iga päev sinu enda peas, nüüd hakkad lihtsalt enda kujutlusvõimet distsiplineerima.

Kui sinu elus toimub kriis, siis küsi, mida see sulle õpetama tuli. Kui võtad õppetunni omaks, siis lõpeb ka kriis.

Projekteeri vaimusilmas kogu aeg armastust enda ja teiste suunas. Pakkudes väärtust ja teenides maailma, saad sedasama vastu. Ole see muutus, mida maailmas näha tahad. Ära unusta ühelgi päeval endale kinnitada armastust enda vastu, andestust oma vigade eest, et vabastada ennast minevikust ja kiirendada tuleviku manifesteerumist. Püüa alati olla parim versioon iseendast. Ära võistle teistega, see teeb sinust ainult nende viletsama koopia. Võistle ainult iseendaga.

 

Vaimse pildi loomise õpetus

Loo enda vaimsed pildid tulevikus sellest perspektiivist, nagu sa juba viibiksid selles tulevikuhetkes ning vaatleksid seda hetke toimumas. See on umbes nagu külmal talvel aknast välja vaadates soojast paradiisist unistamine. Sa ei vaja transiseisundit ega tseremooniat, lihtsalt unista igal hetkel, kui sa tegeled millegi igavaga. Ära lisa enda unistusele liiga palju detaile, see teeb selle manifesteerumise keerulisemaks. Tee enda visuaalne tellimus kvantvälja jaoks lihtsaks. Las sinu unistus olla lühike, selge ja kergesti meeldejääv ning korda seda sageli, kuni see täide läheb.

Ole ettevaatlik sellega, mida sa kujutled, sest tehes seda piisavalt sageli, saab see teoks. Ning kui see juhtub, võib see endaga kaasa tuua ennustamatuid negatiivseid kõrvalmõjusid. Näiteks, kui sa oled unistanud tasuvamast töökohast ning arvad, et sulle võiks meeldida juveliiri töö, siis programmeerid seda pidevalt ning müstilisel kombel see saabki teoks, kuid siis tuleb välja, et sa ei salli seda tööd.

Probleem on selles, et sa ei tea, mida iga amet endaga kaasa toob. Oled enda kõige suurem kriitik ning ei tunne ennast teadlikult. Teadlikult on peaaegu võimatu määrata, mis oleks sinu parim amet, seega ära programmeeri kindlat töökohta, vaid kujuta ette, kuidas sa tunneks ennast, tehes tööd, mida armastad. Kujutle, et ärkad igal hommikul õnnelikuna, hästi puhanuna, energilisena ja elevil tööleasumise üle. See võimaldab kollektiivsel alateadvusel luua sulle töö, mis teeb sind õnnelikuks ja sobib kõige paremini sinu loomulike annete, võimete, piirangute ja iseärasustega. Ning see võib olla midagi sellist, mida sa ei osanud ise ette kujutada.

 

Piira oma unistuse detaile

Kui otsid armastust, ära kujutle ennast mõne konkreetse inimese kõrvale, sest ta ei pruugi üldse sinu jaoks sobiv olla. Mõtle sellele, kuidas sa ennast tunned, kui su kõrval on keegi, kelle seltskonda sa naudid, kes jagab sinu huvisid ja meeldimisi. Tee kollektiivsele alateadvusele reaalsuse loomine lihtsaks, piirates oma unistuse detaile. Mõtle sellest, kuidas kõnnid avalikus kohas kellegagi koos, naerdes südamest ning tundes armastust ja tänutunnet, et sinu kõrval on kõige sobivam inimene. See unistus ei sisalda konkreetse inimese pilti ja on lühike, jättes kollektiivsele alateadvusele vabad käed, leidmaks see keegi, kes paneb sind niimoodi tundma.

Või selleks, et kujutleda suurema summa raha saamist, mõtle sellest, kuidas tuled rõõmsal sammul pangast olles stressivaba ja elevil, õnnelikuna enda külluse üle. See on kõigest paari sekundi pikkune pilt sellest, kuidas sa kõnnid, kuid sellega on seotud nii palju häid emotsioone.

Selleks, et anda endale ajutist surematust, kujutle ennast õnneliku vanainimesena, kes istub kiiktoolis, vaadeldes ilusat maastikku. Taju oma keha ja tunne tänulikkust pika ja küllusliku elu eest. Tee seda sageli, kuni see päev saabub.

Selleks, et need pildid teoks saaks, pead kordama neid sageli. Neil, kes seda ei tee või kes lasevad kellelgi teisel oma tulevikku kujutleda, ei pruugi tulevikku olla. Nendest võib saada kurb statistika selle kohta, kui palju inimesi kurbadel asjaoludel hukkub. Kaitse neid, keda sa armastad, kujutledes neid kauges tulevikus õnneliku ja tervena.

 

Kuidas me mõjutame üksteise elu

Pildid, mis on meil teiste inimeste tuleviku kohta, mõjutavad ka nende elu ja tulevikku. Kollektiivne alateadvus on demokraatlik. Sind tundvad inimesed võivad tahtmatult hoida sind minevikus kinni, isegi siis, kui sa ise kasutad siinkirjutatut parimal moel. Kollektiivne alateadvus ei selekteeri pilte ning igaühe pildid on sama olulised tuleviku määramisel. Kui sul on palju sõpru, kes mõtlevad sinust sellisena, nagu sa olid viimati, kui nad sind kohtasid, ei ole palju kasu sellest, kui sa mõtled, kelleks sa saada tahad.

Mõnedes müstilistes distsipliinides juhendatakse otsijat põgenema oma isiklikust minevikust, et pääseda sotsiaalsetest piltidest, mis lähevad tema uue teega vastuollu. Võõras inimene võõral maal võib kujutleda ennast kelleks iganes. Ning need, keda ta oma teel kohtab, saavad ainult uskuda tema enda sõnu selle kohta, kes ta on. Sel moel aitavad nad tal tegelikult saada selleks, kes ta väidab ennast olevat.

Kui sul ei ole võimalik oma mineviku eest põgeneda, siis teeskle. Ütle igaühele, et tead, kelleks sa saad. Kirjelda neile, milliseks inimeseks sa saad ning kujutle pidevalt, et see on juba toimunud. Kui sõbrad näevad sind astumas samme selle suunas, siis hakkavad nad mõtlema, et “mis siis, kui ta saabki selleks inimeseks“ koos piltidega sellest, milline see välja näha võiks.

Ütle asju, mis panevad neid sind sellisena ette kujutama ning jätka oma lühikeste visuaalsete unistuste kordamist, kuni need teoks saavad. Tee kõik, et sinu tuttavad näevad iga sammu muutumise protsessis. Mida enam sa naeratad, seda enam inimesed arvavad, et sul on põhjust naeratada. Õnnelikkus tõmbab edu ligi. Kui sa näid pidevalt õnnelik, siis lõpuks oled sa nii edukas, et sul on põhjust tunda ennast nii õnnelikuna.

 

Sinu tulevik näib väga tuttav

Iga kord, kui sinu programmeeritud tulevikusündmus saab reaalsuseks, annab kollektiivne alateadvus sellest märku läbi déjà vu tunde. See justkui ütleks: “Kas mäletad seda programmi? Sinu tellimus on täidetud.“ See tunne võib sind vahel tabada ka siis, kui tegelik olukord ei lähe kuidagi kokku sellega, millest sa unistanud oled. See võib olla selle tõttu, et tegemist ei ole selle konkreetse sündmusega, vaid uksega sellele teele – juhis, millist teeharu valida. Iga kord, kui oled uues olukorras, mis näib väga tuttav, ole tähelepanelik ja püüa märgata, millises suunas sind juhitakse. Enamasti juhtub see siiski juba siis, kui reaalselt programmeeritud sündmus tõeks saab. Ning mida enam oled sellest hetkest unistanud, seda tugevam on déjà vu, kui see juhtub.

 

Inimkonna tulevik

Meie kollektiivsed unistused defineerivad meie kollektiivset tulevikku. Kahjuks on praegu peamine kollektiivne tulevikunägemus see õudusunenägu, mis on loodud psühhootiliste juhtide ja valitsejate poolt. Nad peavad meid rämpsuks ja käituvad vastavalt. Kuid nad teavad tuleviku loomise saladust ning on ka meid pannud seda ette kujutama. Me peame lõpetama nende abistamise, kustutama inetu pildi maha ja saatma minema.

Positiivseid unistusi tuleviku kohta on sama palju kui on hingi, kes nendest unistavad. Me vajame ühte kollektiivset kasulikku, ökoloogiliselt teadlikku ja külluslikku tulevikupilti, mis enamusele on vastuvõetav. Kuid selle saavutamiseks peame muutma omavahel võistlemise paradigma koostööks ning alustama tõelist demokraatiat, et kollektiivselt luua globaalne tulevikuunistus. Ning seda tuleb unistada rohkem kui senist õudusunenägu.

Demokraatia on sotsiaalne väljend üldise koostöö kohta – valitsusstiil, mis on selleks, et pidevalt defineerida ja täide viia rahva tõelist tahet. Praegused valitsejad on selle sõna teinud naeruväärseks – pidevas võidujooksus ja valede võrgus ei ole demokraatiat. Nemad teevad omavahel koostööd ning meil on võimalik võistelda selle eest, kes saab “võitjaks“, auhinnaks pilet kalki reaalsusse. See on viinud meid eraldatusele. Ära aita sellele kaasa, mõeldes nende õudusunenäole. Kustuta see ära ja saada minema.

Meie kollektiivset tahet ei ole varem kunagi avaldatud, see on alati olnud alla surutud, kontrollitud, manipuleeritud ja vääralt kajastatud. Kuid niipea, kui me defineerime enda kollektiivset tahet, hakkab see kiiresti reaalsuseks muutuma. Me vajame, et enamik inimesi sellest põhimõttest aru saaks ning liikuma selles suunas, et konsolideerida meile kasuliku tuleviku visioon. Ning me peame seda tegema ruttu, et võita eliidi sõda inimkonna vastu. Ilusaid unistusi! Paranda neid hoolikalt. Ära mitte kunagi ütle enam, et mida mina selle heaks teha saan…

 

Allikas: Waking Times

Foto: follow.kapsch.net

 

Toimetas Katrin Suik