Ajatu: Maailma inetuimaks naiseks tembeldatu muudab vihkamise armastuseks

11. detsember 2014 kell 22:50lizzie

Rubriigis “Ajatu” avaldame Telegramis varem ilmunud artikleid, mis ülelugemist tasuvad. Allolev lugu ilmus esimest korda 8. jaanuaril 2014.

Lizzie Velasquez on endale teadaolevalt üks kolmest inimesest maailmas, kes kannatab haruldase sündroomi all, mis takistab tal kaalus juurde võtmast ning on ta paremast silmast pimedaks teinud. Kuid 24-aastane naine defineerib järjepidevalt ümber seda, mida tähendab ilu ning möödunud kuul esines ta motiveeriva ettekandega TEDx konverentsil Texases.

 

Konverentsil jutustas naine, kuidas ta oma elu üle kontrolli sai ja mil viisil negatiivsuse tappis ning end omaenda tingimustel defineerima hakkas. Karmi sisuga ettekannet vürtsitas naise võluv huumor. Näiteks rääkis ta, millised on vaid ühe silmaga nägemise positiivsed küljed: “Kui keegi mu kõrval mind häirib, siis ma lihtsalt seisan ta vasakule küljele ja teda pole minu jaoks justkui olemaski.”

Vähem kaastundlikud inimesed on Velasquezile üsna kohatuid silte külge kleepinud. Kui Lizzie käis keskkoolis, avastas ta endast Youtube’is video, mille pealkirjaks oli “Maailma inetuim naine”. See oli saanud miljoneid vaatamisi. Video oli 7 sekundit pikk, ilma hääleta ja võõrad inimesed olid sinna alla kirjutanud näiteks: “Palun tee maailmale teene ja lase end maha.”

Sel hetkel pidi Lizzie otsustama, kas ta laseb neil küberkiusajatel end defineerida või mitte. Perekonna abiga leidis ta endas jõudu see vihkamine motivatsiooniks muuta ja õelusest üle olla.

Kes meid defineerib? Meie taust? Sõbrad? Perekond? Kui me leiame õnnelikkuse enda seest ja oleme ise oma elu juhtideks, siis kiusajad kaotavad alati, arvab ta. “Mul on olnud päris raske elu, aga see on okei,” ütles Lizzie ja lisas: “Ma lasen end defineerida oma eesmärkidel, edul ja saavutustel, mitte oma väljanägemisel.”

Vaata/kuula Lizzie ettekannet TEDx-il siit:

 

 

Allikad: Huffington Post, TEDx

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.