Miks liigub aeg kiiremini, mida vanemaks me saame?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. august 2013 kell 21:01



Kas olete tähele pannud, et mida vanemaks me saame, seda kiiremini liigub aeg? Tegelikult me ju teame, et muutunud pole mitte aja kulg, vaid meie ise. Hea uudis on aga see, et kiiremini liikuv aeg pole paratamatus, vaid midagi, mida saame ise teadlikult muuta.

 

On ütlus, et “päevad on pikad, kuid aastad on lühikesed”, ning tegelikult on seal tõetera sees. Kui me teeme oma igapäevaseid toimetusi, näiteks läheme hommikul tööle, siis on sellel teel meile kõik nii tuttav, ning tundub, et see kõik võtab tüütult palju aega. Aga kui me aasta pärast tagasi mõtleme, siis me ei suuda neid tööleminekuid meenutada, sest me ei saanud sellel ajal uut informatsiooni.

Vanemaks saades muutub maailm meile üha tuttavlikumaks ja aju registreerib üha vähem informatsiooni. Sellele saab vastu astuda, sundides end pidevalt enda ümber uusi asju märkama ning tähelepanelikum olema.

Ei tasu muretseda, et asjade aktiivne ja teadlik märkamine ja teravdatud tähelepanu kuidagi meie aju üle koormaks – vastupidi, see aitab meil rohkem informatsiooni talletada ning muuta ka seda, kuidas me aja kulgemist tajume.

Lisaks muudab meeldivatele asjadele tähelepanu pööramine meie tuju parandada ning lubab meil positiivseid kogemusi nautida. Näiteks stressis või depressioonis inimesed on tihti mõtetega mujal ning ei pane tähele, mis nende ümber toimub, see aga süvendab nende probleeme veelgi. Kui nad aga hakkavad tegema pingutusi, et märgata sündmusi ja inimesi enda kõrval, muutub ka igapäevane elu palju tähenduslikumaks ja kergemini talutavaks.

 

 

Allikad ja lisalugemine: Huffington Post, Lifehacker

Foto: whatwecreate.blogspot.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt