Teaduslik katse tõestab, et telepaatia on võimalik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2013 kell 9:51



 

Maailma esimeses omataolises uurimuses Põhja-Carolinas Duke’i ülikoolis on teadlased andnud rottidele võime suhelda telepaatilisel teel, kasutades väikesi juhtmevabu implantaate. Teadlaste meeskond demonstreeris esimest korda otseühendust kahe aju vahel, leides, et rotid võisid jagada omavahel nii motoorset kui ka sensoorset informatsiooni.

Ühele rotile näidati LED-tule abil, millist kangi too tõmbama peaks, ja teine rott, kes oli isoleeritud hoopis teise puuri, tõmbas samal pool asetsevat kangi 75% juhtudest. Katse käigus õppisid rotid üksteisest isegi paremini aru saama, saates telepaatilisel teel selgemaid signaale ja õppides neid signaale osavalt tõlgendama.

Teise eksperimendi käigus liigutati implantaat rottide somatosensoorsesse aju osasse, kus töödeldakse puudutustega seotud infot. Rotid pidi sisenema tunnelisse ja vuntside sensoorse oskuse abil tuvastama, kas tunnel on kitsas või lai. Üle 60% juhtudest suutis implantaadi kaudu signaali vastuvõttev rott tunneli laiust õigesti arvata ainult selle info põhjal, mida saatis teine rott, kes oli enne enda tunnelisse sisenenud.
Eksperimenti korrati rottidel, kes asusid erinevatel mandritel üksteisest tuhandete kilomeetrite kaugusel, ning jõuti esimese eksperimendiga samale järeldusele.

Võib vaid ette kujutada, mis on sellise süsteemi võimalused, kui asetada palju erinevaid elektroode ühele ajule. See uurimus kasutas vaid ühte signaali, kuid teoreetiliselt võiks sama tehnikat kasutada suurema hulga elektroodidega, et jagada suuremat hulka infot otse ajude vahel. Võib-olla ei ole kaugel aeg, kui inimestevaheline telepaatia saab võimalikuks.

Allikad: Humans Are Free, Nature

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt