Galerii: imelised fotod ema mälestuseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2013 kell 19:59article-1

36-aastane fotograaf Kirsty Mitchell pühendas oma vähkisurnud emale lummava fotoseeria “Imedemaa”, milles ta elustab muinasjutud, mida ta õpetajast ema oli armastanud talle vesta.

 

Fotoseeria lõplikuks valmimiseks kulus kolm aastat. Kõik kostüümid, parukad ja komplektid valmisid väga napi eelarvega ja mõne foto ettevalmistuseks läks aega koguni viis kuud.

Kristy ema Maureen oli emakeeleõpetaja, kes innustas oma elu jooksul mitut generatsiooni lapsi kütkestavate lugude ja näitemängudega. Pärast ema surma ajuvähki 2008. aastal otsustas Kristy pühendada ema mälestuseks fotoseeria, mis on saanud inspiratsiooni ema armastusest muinaslugude vastu.

Fotograafi loodud “Imedemaa” on eeterlik fantaasiamaailm – esialgu oli plaanis teha vaid väike suvine fotosessioon, millest aga kasvas välja loominguline reis unenäolisse muinasjutumaailma.

“Ma ei suutnud taluda reaalset elu ja põgenesin kaamera taha, leides leevendust muinasjutumaailmast,” ütles Kristy. “Sellest eskapismist sündis idee luua ilma sõnadeta juturaamat, mis on pühendatud mu emale ja elustab nende muinasjuttude kauge kaja, mida ta mulle mu lapsepõlves ette luges.”

Kirsty on õppinud moekunsti ja fotod sündisid koostöös stilisti ja meigikunstniku Elbie Van Eedeniga põhitöö kõrvalt.article-2

Danaus.

article-4

 Lillejumalanna sünd.

article-5

 Järvenaine.

article-6

 Kaugel kaugel.

article-13

Vaimudest viidud.

article-14

Valge kuninganna.

 

article-12

Kiil-printsess.

article-9

Armaada kuninganna.

article-2145760-13220DF1000005DC-476_470x600

 Andumise pime ilu.

 

article-10

Kauge puu.

 

Vaata kogu galeriid siit.

Allikas: Daily Mail

Vaata ka: Kristy Mitchelli koduleht

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.