Inglane ehitas oma perele muinasjutulise Kääbiku-stiilis kodu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2014 kell 17:248Inglane Simon Dale ehitas 2005. aastal oma abikaasa Jasmine´i ja äia abiga Walesi keskkonnasõbraliku ja hubase onnikese The Hobbit House (Kääbiku maja), kus pere ka aastaid elas. Tänaseks elab paar koos kahe lapsega Lammase ökokülas, kuhu nad on ehitanud sarnases stiilis juba suurema maja. 

 

Dale´i hakkas öko-ehitus huvitama 2003. aastal, kuid enda maja ehitamise võimalus avanes alles kaks aastat hiljem. Tookord läks onni ehitamine maksma kõigest 3000 naela ning selle erakordsusest räägitakse siiani. Ehitamisel kasutati vaid keskkonnasõbralikke materjale ning suur osa neist olid taaskasututatavad.

 

The Hobbit House, 2005

1

2

45

6

7

 

9

 

 

2009. aastal koliti kogu perega Lammase ökokülla ja peagi valmis uus maja, The Undercroft (krüpt, koobastik). Lisaks enda elamule on Simon Lammases aidanud ehitada teisigi hooneid.

The Undercroft, 2009

undercroft 1

undercroft

1

 

2

3

5

4

 

Simonil ei olnud enne nende majade valmimist praktiliselt mingit ehituskogemust. Aastal 2011 kommenteeris ta ajalehele Daily Mail: “Isehakanud arhitekt olla on väga lõbus ning annab sulle võimaluse luua ja nautida midagi, mis on osa sinust endast ja keskkonnast, selle asemel, et hullemal juhul panna kokku masstoodangu majakarpi…”

Kuidas ja milliseid materjale kasutades Dale majad ehitas, saad uurida tema kodulehelt. Simon ja Jasmine ise arvavad, et peagi on aeg ehitada kolmas ja veel suurem maja, kus siis juba elu lõpuni mugavalt elada.

 

 

Allikad: Gaia Health, ForbesSimon Dale´i veebileht

Loe pikemalt: Love for Life

Fotod: simondale.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt