Kaitseliitlane Henry Tombak: 11. septembri terrorirünnakud on sisetöö!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. september 2016 kell 9:11911Oma hiljutises arvamusloos “Hando Tõnumaa: Välisministeeriumi FB´s töötavad terroristid + nimekiri Eesti esiterroristidest” kirjutasin muuseas ka sellest, et sõjaväelased vaikivad 9/11 terrorirünnakute teemal ja, et avalikult sel teemal keegi sõna ei võta. Minu suureks üllatuseks ütles Eesti kaitseliitlane Henry Tombak, et tema võib küll sellel teemal oma arvamust avaldada. Nii leppisingi Henryga kokku intervjuu aja ja veetsime Keila jõel paadis, Loone Linnuse jõekäärus mõnusa pärastlõuna, mille käigus vestlesime 9/11-st, Eesti asjadest ja paljust muust põnevast, mille kokkuvõtet alljärgnevalt lugeda saad. Loodetavasti on käesolev artikkel julgustav ja silmaringi avardav ning inspireeriv ka teistele.

 

Henry TombakHenry Tombak on noor ja tugev mees, kes elas 2009. aasta masu ajal üle oma esimese eraettevõtte allakäigu, on tänaseks end uuesti üles töötanud ning tegeleb nüüd professionaalsete eritellimustel droonide valmistamisega. Vabal ajal tegeleb Henry jahipidamisega ja on aktiivne kaitseliitlane, kes ei karda oma maailmavaateid teistega jagada. “9/11 on ilmselge sisetöö, selles pole mingit kahtlustki,” alustab Henry.

Enne seda, kui info 9/11 terrorirünnakute pettusest minuni jõudis, ma eriti ei süvenenud maailmas toimuvasse, fookus oli kusagil mujal nagu noorel inimesel tavaks. Aga kui ma esimest korda “Ulmefilmi”  (eestikeelne 9/11 dokumentaalfilm – toim.) nägin, siis hakkasin koheselt leidma mitmeid paralleele erinevate sündmustega ja nägema, kuidas meedia meie arvamust kujundab. Ehe näide on hetkel käimas olev Trumpi-vastane kampaania. CNN, MTV, Smash Enterntainment jne kõik kujundavad mehest klouni, selgelt on näha, et käib ühe kandidaadi halvustamine ning mitte mingisugust võrdsust ei ole. Ka ERR (Eesti Rahvus Ringhääling) lõpetas oma “Välisilma“ saate lausega: “Trumpist me ei räägi“. See peaks siiani järelevaadatav olema. Peavoolumeedia kajastab väga kallutatud infot, et kujundada rahvale konkreetsed seisukohad ja arvamus. Algul mustatakse ühte kandidaati ja siis kohe peale seda tehakse rahva raha eest uuringuid, et näha, kuidas arvamuse kujundamine toimib. Ja muidugi toimib, sest rahvas usub meediat. Alles hiljuti avaldati ERR-is peale suurt Trumpi mustamist uuring, et eestlased toetavad rohkem Hillary Clintonit aga sellest ERR ei kirjuta, et Clintonit ja Bushide perekonda seostakse ISIS-ele relvade müümisega.

Kõigele lisaks kõik need presidendivalimised on puhas teater, ega rahvas ei vali midagi, need presidendid määratakse kõrgemate võimude poolt. Eestis on see määramine kohe eriti robustne, rahva arvamust ei küsita üldse. Eriti imelik on, et nii suure rahva arvu puhul nagu USA, on ainult kaks kandidaati. Trump on määratud mängima seda vastandrolli, “Let’s Take America Back”, mis iseenesest on ilus lubadus ja kampaania, aga mäletatavasti tuli Obama 8 aastat tagasi samasuguse kampaaniaga, lubas muutust ja “Yes We Can”, tegelikkuses pole ju midagi muutunud. Ning ükski kandidaat, Trump kaasaarvatud, pole mitte kunagi rääkinud tõsiasjast, et 9/11 on sisetöö.

 

Kui keegi kuuleb esimest korda, et 9/11 on sisetöö, siis mis oleks see, mida sa neile esimesena välja tooksid, et miks see on sinu arvates sisetöö?

Enamus inimesed arvavad, et 11. septembril kukkusid kokku Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktornid (World Trade Center – WTC) aga enamus ei tea, et tol päeval kukutati kokku ka kolmas pilvelõhkuja, WTC hoone nr 7.

Meedia sellest ei räägi, aga on olemas väga palju tunnistajaid ja videoid, kus me näeme, et see hoone lihtsalt tõmmati sihilikult alla lõhkelaengute abil. See ametlik 9/11 jutt on niivõrd ümmargune, et seda ei saagi tõena võtta. Kunagi, kui ma 9/11 terrorirünnakutest teistele rääkima hakkasin, siis mõned ütlesid mulle, et see on nagu moodne usk. Aga kui ma usun iseendasse ja enda maailmavaadetesse, kas see on ka siis moodne? Ma ütleksin, et mood on ikkagi neile, kellel puudub stiilitunnetus. Ma ütleksin kõigile, et uuri ja mõtle ise ning tee omad järeldused.

 

Mis vahet on Kaitseliidul ja Kaitseväel?

Kaitsevägi on nagu teenistus, seal on sõdurid, kes saavad palka. Kaitseliit on vabatahtlik organisatsioon, kus ollakse riigi kaitseks väljas vabatahtlikuna ja oled ühe riigikaitse jõustruktuuri osa, keda mobiliseeritakse sõjaolukorra puhul välja tulema ja rakendatakse vastavalt oma väljaõppele ja ametikohale Kaitseliidus.

 

Kaua sa oled Kaitseliidus olnud

2010. aastast alates.

 

kaitseliitMiks sa liitusid Kaitseliiduga?

Ma olen tegelenud jahilaskmisega, harjutasin ühte olümpia ala, kaarraja laskmist. Paljud minu lapsepõlve sõbrad on Kaitseliidus ja mind kutsuti kogu aeg sellega liituma. 2009 avanes mul võimalus täpsuslaskuriks õppida ja kuna see teema mind huvitas, siis Kaitseliit oli loogiline samm.

 

Kui kaugele sa tulistada oskad?

Isikliku relvaga kilomeeter ja üle.

 

Kui sa teed kauglaskmist, kas sa pead sisse arvestama Coriolisi efekti?

Ei. Usun, et see on ainult geograafia koolitunni “lisandväärtus“.

 

Aga tead misasi see on?

Tean ikka, see on väidetavalt see nähtus, mis tekib maakera pöörlemisel ja mida snaiperid väidetavalt tulistades arvestama peaksid, aga tegelikkuses me seda ei arvesta kunagi. Me jälgime tuult enda laskekohast ja kaugemalt sihtmärgi juurest. Õhurõhk meie oludes ja niiskus meie laskmist üldiselt ei mõjuta. Mõjutab temperatuur ja kõrgus merepinnast alates 300m. Siis on õhk hõredam.

 

Kui paljud kaitseliitlased sinu hinnangul saavad aru, mis maailmas tegelikult toimub ja et 11. septembri terrorirünnakud on sisetöö?

Ma arvan, et Kaitseliidus on kahtlemata suurema silmaringiga inimesed kui teenistuses olevad sõdurid, sest nemad mõtlevad nendele teemadele rohkem. Samas Kaitseliitu astuvad rohkem just need inimesed, keda häirivad hetke sündmused maailmas. Need Kaitseliiduga suurema arvulised liitumised käivad samuti lainetena, nt siis kui oli Ukraina kriis või kui Gruusia sündmused eriti teravaks läksid. See on üllas, et inimesed soovivad oma kodu kaitsta – kõik peaksid teadma oma võimalikust vaenlasest rohkem, sõjavahenditest alates kuni liikumisviisideni välja. Kui  nüüd rääkida 9/11-st, siis näiteks minu sõprusringkondades mõeldakse nendele teemadele väga palju. See ei tähenda tingimata, et kõik minu sõpradest kaitseliitlased seda kõike usuksid, pigem võetakse see info vastu ja tehakse omi järeldusi. Omakeskis sõpruskonnas räägime ja arutame nendel teemadel ikka.

 

Kuidas see siis ikkagi on nii, et meiesugused väiksed tegelased mõistame, et 9/11 on sisetöö aga seal kõrgematel positsioonidel tegelased ei tea sellest midagi? Mis sa arvad, kas need kõrged sõjaülemused ja poliitikud on siis kinni makstud, et nad sellega kaasa lähevad või on nad just selles teises otsas ehk täiesti ajupestud, kes ei mõista üldse mitte midagi, mis maailmas toimub?

Noh, selleks on soodumust ka, selles mõttes, et need inimesed elavadki omas mullis. Sellistel riigitöötajatel on tegelikult väga ilus elu – palk laekub õigel ajal, kõik asjad on omal kohal, käivad vaikselt tööl ja see on selline töö, et erasektoriga ei anna seda võrreldagi. Neil on rohkem vabu päevi, igasuguseid soodustusi, trennipäevad, lisapuhkuse päevad jne. Kui nende inimestega rääkida, et riigis on asjad ikkagi üpris mädad või et rahval on tõsiseid raskusi hakkama saamisega, siis need inimesed viskavad ainult nalja sel teemal, et “Jajah, jälle kõik riigi süü eks ole?”. Selline teadmatus ühiskonnas kuvab ikka selgelt läbi. Väga ei teata seda, mis riigis tegelikult toimub ja kuidas inimesed tegelikult elavad. Selles suhtes võib vabalt öelda küll, et nad on ajupestud. Nad elavad küll meie seas, aga täiesti selgelt teises keskkonnas, kus nad ei pea võitlema ellujäämise nimel, neil on selles mõttes ükskõik, sest nemad saavad oma palga alati ilusti kätte, maksumaksja maksab raha ju õigel päeval ära. Eesti Energia lülitab ka elektri välja, kui sa ära ei maksa. Erasektoris nii need asjad ei käi, et kui klient võlgu jääb, siis lähen lendan uksest sisse ja võtan ta äri üle.

 

Kas kaitseväelased ei tohi meediaga suhelda?

Kõik kindlasti ei tohi tõesti, seal on omaette etikett, aga selles suhtes peab isegi Kaitseliidu sotsiaalmeedia grupis n-ö mööda nööri käima. Sestap on meil selleks isegi Facebookis kaks eraldi lehte, üks on Kaitseliit (tsensuuriga) ja teine Riigikaitse (tsensuurita). Samas, Kaitseliit on ju vabatahtlik organisatsioon, kus on vaba mõte, ma ei saa aru miks peab meil olema mingi etikett, et mida ma tohin öelda ja mida mitte. Kuidas saab vabatahtlikus organisatsioonis olla nii, et kõrgemalt poolt on ära määratud, mis on õige ja mis vale? Selles suhtes on see ikka väga tobe. Alles hiljuti avaldas keegi palgaline oma arvamust ja tänaseks on ta sealt kaitseliidu ametikohalt lahkunud.

 

Mis nende lehtede nimed on?

Kaitseliit (https://www.facebook.com/Kaitseliit) ja Kaitseliit tsensuurita (https://www.facebook.com/groups/1679242605683650).

 

Kui me nüüd sellise artikli teeme, kus sina räägid, et 9/11 on sisetöö, siis kas sa ei karda, et sind Kaitseliidust välja visatakse?

Kahtlen, miks peaks? Olen tegevliige ja mina võin oma arvamust avaldada kus iganes. Juhul, kui nad mind nüüd sellepärast välja viskaksid, siis ma ei arva sellest Kaitseliidust ka enam mitte midagi. Me peame nägema suuremat pilti, mitte mingisugust ette antud kitsast vaatevinklit, mis on kellelegi sobilik. Kaitseliit on üks olulisemaid riigikaitse vorme üldse, eeskätt on see vabatahlik ja paljuski tegutseksid improviseeritult, mitte nagu tegevväelased, mis töötab ju etteaimatavalt, mis on reeglina vastasele teada.

 

Mis sa arvad, kas peale sinu artiklit tuleb veel nt Kaitseliidust või mõnest muust valdkonnast inimesi, kes julgeks sel teemal avalikult sõna võtta?

Ma arvan küll, sest nagu ma varem juba ütlesin, n-ö mitteametlikult räägitakse nendest teemadest minu sõpruskonnas päris palju.

 

Kas sa oled kogenud nt oma sõprade või perekeskis, et kui sa nendest teemadest räägid, siis öeldakse sulle, et sa oled hulluks läinud vms?

Kunagi aastaid tagasi küll jah. Mäletan, et kui sinu “Ulmefilm” ilmus ja kogu selle sarja kahe päeva jooksul ära vaatasin – see tuli sobival ajal “nagu rusikas silmaauku“, sest need teemad olid tegelikult kõik sellised, mida ma ise ilmselt alateadlikult alati kahtlustasin. Minu tutvusringkond ka algul olid sellise hoiakuga, et mis jama see nüüd ikkagi on aga täna vaatavad nad maailma asjadesse teise pilguga.

 

Mis sa arvad, mis lähiaastatel juhtub?

Meil oli hiljuti MRP aastapäev, ma arvan, et üsna pea peavad suurvõimud milleskis taaskord kokku leppima, sest niivõrd palju on muutunud ja tavainimesed pole olukorraga kougeltki rahul. Praegust asjade kulgu jälgides ma arvan, et suunaks on võtta käibele ühine raha üle maailma. Ma arvan, et kui Türgi piirid lahti lähevad, siis sellega võib kaasneda kas kodusõjad või koguni III maailmasõda.

 

Mis lahendust sa näed?

Ma arvan, et Euroopa Liit sellisel kujul võiks laguneda ning alles jääks ideaalis majanduskeskkond mitte ühinenud riigid nagu USA-s, vaid ikka Euroopa rahvaste riigid. Kõige suurem viga täna on selles, et inimeste teadlikkus  toimuvast on kehv ja selle meile “maalitud” pildile saab väga palju üles rajada. Teisitimõtlejad on tahaplaanile jäänud, inimesed ei viitsi süveneda sellesse, mis maailmas toimub. Tuleb tõdeda samas, et inimestel ei ole ka selleks aega ka, et süveneda – hommikul ärgatakse vara, et kiirustada tööle ja kui ta lõpuks töölt vabaneb, on ta väsinud ja teda ei huvita absoluutselt, mis mujal toimub. Pühendatakse oma viimane energia oma perele ja siis minnakse magama, et hommikul varakult uuesti tõusta ja jätkata. Kellast kellani rakmes olles ei olegi aega nendel teemadel mõtiskleda ja see on arusaadav, eks süsteem selle peal toimida saabki. See on ka ainus põhjus, miks süsteem ei ole kokku kukkunud kuna raha on tarvis teenida, et võetud kohustused tasuda. Raha on selles mõttes parim orjastamise viis – elamiseks on ju raha vaja. Üritatakse ka inimesi panna riigist sõltuma kõigest. Iga päev otsitakse võimalusi kuidas veel jõhkramalt inimestelt “majoneesi“ välja pigistada.

 

Käivad kuulujutud, et riik plaanib peagi ära keelustada küttepuudega majade kütmise, et takistada globaalset soojenemist..

See on täiesti absurdne. Meil on taastuvat energiat tarvis, keegi ei asenda seda sul tasuta õhksoojuspumba ja odavama energiaga. Prügi sorteeritakse erinevatesse konteineritesse aga pärast visatakse ühte konteinerisse kui järgi tulevad – eks nii ole hiljem kusagil kergem üle sorteerida, aga alustaks siiski algusest. Kui sul prügi ei teki, siis prügi arve saadetakse ikkagi ja kui ära ei maksa, siis antakse inkassosse ja valesti sorteeritud prügi eest saad trahvi. Maksustada tuleks just neid firmasid, mis toodavad pakendeid, mis ei ole jätkusuutlikud ega loodussõbralikud. Kui ma poest ostan koti, siis ma ju ühe korra juba maksan selle kinni ja kui ma tahan selle tagasi anda, siis pean uuesti maksma? Sellist ebaloogilisust on kõikjal. Kui ma soovin paberi ja papi ahjus ära põletada, siis ei pea mul olema selleks eraldi konteiner ega? Ja nii on samuti kompostiga, mille saab kenasti maa sisse kaevata. Olmeprügi on nagu ainuke koht, kust võiks või peaks küsima raha hoopis pakenditootjalt, mitte kümme korda lõpptarbijalt.

 

Mis tuleks sinu hinnangul teha, et lõpetada maailmas ära sõjad?

Sellele on raske vastata. Sõjad on üldse väga mõttetud. See saaks alguse sellest, kui kaovad ära suurjõud. Meil ei ole vaja mitte mingit eraldiseisvat suurjõudu NATO-t, kui riikides kaoks ära korruptsioon, võimuahnus, maailmavaadete pealesurumine jne. Kui me näiteks tahame saada hästi läbi oma naabritega, siis me peaksime nendega hästi läbi saama, mitte kummardama teist suurjõudu. Kõigiga tuleb läbi saada, aga usk endasse ja meie tõekspidamisi keegi muutma ei tohi tulla, sellele peaks siiski uks suletuks jääma.

 

Ma pean silmas, et kui on selgelt näha, et globaalne jõud valitseb erinevate valitsuste üle aga kui lähiaastatel jõuame olukorda, kus rahvas ja valitsus kõik saavad aru, et 9/11 on sisetöö, siis peab ju mingisuguse sammu astuma.

Siis ma küsiks vastu, et miks peaks selle sammu astuma pisike Eesti ja hakkama seda teemat torkima? Meil on siin kodumaal enda sisetöid väga palju – kasvõi see Tallinna Sadama praamlaevade altkäemaksu teema jne. Kas keegi usub ka, et Reformierakond ei olnud sellega seotud? Ma usun, et mitte. Alustame siit samast Eestist, võtame selle riigi tagasi ja valime võimule rahva, kes siinset eluolu tegelikult justkui valitsema peaks.

 

Jah aga me oleme olukorras, kus 9/11 korraldajad omavad võimu Eesti valitsuse ja meedia üle. Eesti meedia kirjutab iga päev väljamõeldud ISISe terroristidest ja libaoperatsioonidest ning hirmutavad rahvast – tegelikkuses on see farss. See tähendab, et meie igapäevane elu sõltub 9/11 korraldajate tegemistest tänaseni.

Seda küll jah. Eks see muutus hakkab ikkagi iseendast. Ma arvan, et mida rohkem me jõuame nende inimesteni, kes veel ei hooma tervikpilti, mida rohkem tõstame teadlikkust, eks ta nii kuidagi läheb, me peame hakkama Eestist pihta.

 

Kas sa tahaks, et sinuga võtaks ühendust sarnaselt mõtlevad inimesed?

Kui ma saan kuidagi olla neile abiks või jagada oma kogemusi, miks mitte? Eks neid teemasid on ju väga palju millest võiks jäädagi rääkima. Ei saa ka ära unustada, et meil siin panustatakse erinevate gruppide poolt rahvaalgatusse, rahva mina taastamisse näiteks rahvahääletus.ee jne. Me peame panema võimulolijad enda jaoks tööd tegema, sest seaduse järgi nad seda justkui peaksid tegema. Nad peaksid kuulama meie mõtteid aga täna töötavad nad Euroopa direktiivide järgi ja rahvaarvamus neid ei huvita.

Mäletame hästi, kuidas generatsioon tagasi vabanesime Vene võimu alt, nüüd oleks aeg käes kogu see pull uuesti ja lõplikult ära lahendada. Kui minna tänavale ja küsida inimeste käest, kas sa tunned, et võim on rahva käes, siis sealt ei tule ilmselt mitte ühtegi “Jah” vastust. See ajab lausa naerma.

 

Intervjueeris Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt