Bostoni terrorirünnakus on mitmeid kahtlusaluseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 10:27USA võimuesindajad tegid Bostoni maratoni terrorirünnakuga seoses kindlaks kahtlusaluse, teatasid kolmapäeval telekanal CNN ja ajaleht Boston Globe, viidates korrakaitseallikatele. Kuigi ametlikku teadaannet oodati Eesti aja järgi kesköö paiku, lükkas FBI pressikonverentsi edasi, sest enne andmete avalikustamist “vajatakse ettevalmistusteks rohkem aega”. Paljudel USA veebilehtedel levivad fotod võimalikest kahtlusalustest ehk siis inimestest, kes kandsid maratonil seljakotti. Osa kahtlusalustest on araabia või lähis-ida päritolu, teised valged.

 

Fotodelt on näha, et mehed räägivad mobiiltelefoniga ja jooksevad kohe pärast plahvatust minema. Pildistatud on ka ühe seljakoti jäänuseid, mis leiti meetrite kauguselt pommide plahvatuskohast. FBI on öelnud, et vähemalt üks pommidest asus seljakotis.

Osa kahtlusalustest võivad olla lihtsalt ohvrid, kuid foto kahest mehest, kes kannavad ühesugust vormi ja seljakotte, vihjab, et tegu võis olla politsei pommiõppustel või plahvatustes osalenud meestega.
CBS teatas, et ametnike sõnul kandis kahtlusalune halli kapuutsiga dressipluusi ja musta jakki, valget nokamütsi, mis oli tagurpidi peas, ning jättis oma seljakoti teise pommi plahvatamiskohta restorani Forum ette Boylstoni tänaval, lahkudes ise enne plahvatust sündmuskohalt. Sellele kirjeldusele vastavad väga paljud fotodele jäänud inimesed.

Pealtnägija Ali Stevenson jutustas, et maratonijooksjatele öeldi enne pommide plahvatamist, et käimas on õppused ja neil paluti rahulikuks jääda. Kuigi katustel olid tumedasse rõivastunud inimesed ning pommikoerad nuuskisid ringi, ütles politsei hiljem, et nemad sel päeval otseselt midagi tavarutiinist erinevat ei praktiseerinud. Ometigi säutsuti ajalehe Boston Globe Twitteris enne maratoni algust, et politsei korraldab Boylstoni tänaval lõhkelaengutega õppuseid.

CNN raporteeris, et võimuesindajad on kindlaks teinud ühe kahtlusaluse tänu kaupluse turvalindile ja Bostoni telejaamast saadud videole. CNN edastas alguses, et üks kahtlusalustest on arreteeritud, kuid hiljem võeti see avaldus tagasi.

Terrorirünnaku eest pole siiani keegi vastutust võtnud.

 jCgAf8Y

 

l5aJzYF

 

jRIPSbD

 

Jn82qarh

 

Vaata mahukat galeriid kahtlusalustest siit.

Allikad: BNS, Infowars, News Center 5

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt