Euroopa politsei tegi haarangu gruusia maffiale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuni 2013 kell 9:14mafia

Euroopa riikide politsei vahistas 18 arvatava gruusia maffiajõugu liiget ning konfiskeeris relvi, uimasteid ja sularaha, teatas Europol kolmapäeval jõulisest aktsioonist vene keelt kõnelevate kuritegelike rühmituste vastu. Haarangud viidi läbi teisipäeva varahommikul üheaegselt Leedus, Tšehhis, Ungaris, Prantsusmaal, Itaalias ja Portugalis. Neid toetasid Belgia, Poola ja Saksa politsei, kirjutab BNS.

 

Leedus võeti kinni viis Vene kodakondsusega grusiini, ühel neist leiti uimasteid. Leedu kriminaalpolitsei büroo ülema Algirdas Matonise sõnul viibisid kõik viis Leedus seaduslikult.

Kahtlusaluseid seostatakse Gruusia Khuthaisi maffiaklanniga, neist 13 kuuluvad venekeelse kuritegeliku maailma kõrgemasse klassi, nn seaduslike varaste (Vor v zakone) hulka.

“See on esimene kord, kui nii suur arv seaduslikke vargaid on korraga kinni võetud,” ütles Europol. “See on märkimisväärne hoop klannidele, mida see kõrge eliit venekeelse organiseeritud kuritegevuse maailmas kontrollib.”

Operatsioon viidi läbi 18 kuud kestnud juurdluse tulemusena ning politsei sai kätte relvi ja 100 000 euro väärtuses sularaha. Gruusia maffiajõugud, mis on tegutsenud Lääne-Euroopas ja eriti Prantsusmaal Nõukogude Liidu lagunemisest saadik, on Prantsuse politsei sõnul väga range struktuuri ja hierarhiaga.

Sageli õiendavad nad arveid gruusia pagulaskogukonnas. Viimastel aastatel on kahe suurema klanni – Thbilisi ja Khuthaisi – omavaheliste konfliktide tõttu võimutasakaal paigast ära, ütles Europol. Thbilisi klanni juht tapeti jaanuaris Moskvas ja seejärel püüdsid erinevad rühmitused oma positsioone tugevdada ja võimuvaakumit täita. 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Deutsche Welle

Pilt: contraportada.cl

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt