Kaks Prantsuse ministrit boikoteerivad islamiõpetlast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. mai 2013 kell 14:25enc01

Kaks Prantsuse ministrit otsustasid boikoteerida Itaalias toimuvat konverentsi Euroopa Liidu tulevikust, kuna sellel osaleb vastuoluline moslemist intellektuaal Tariq Ramadan, vahendas ERR.

 

Prantsusmaa siseminister Manuel Valls ja naiste õiguste minister Najat Vallaud-Belkacem pidid täna sõitma kohtumisele Firenzes, millest võtab osa ka Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso. Vallad-Belkacemi nõunik, kes on ühtlasi sotsialistide valitsuse pressiesindaja, ütles uudisteagentuurile AFP, et nad otsustasid mitte osaleda konverentsil üheaegselt Tariq Ramadaniga.

Nõunik ütles, et ministrid ei taha, et nende kohalolekut tõlgendataks kui nõustumist Ramadaniga, “kes toetab obskurantlikke seisukohti, mis on vastuolus Vabariigi väärtustega”.

50-aastane Ramadan on Šveitsi akadeemik ja tänapäeva islamiuuringute professor Oxfordi ülikoolis. Tema vanaisa oli imaam Hassan al-Banna, kes 1928. aastal asutas Egiptuses Moslemi Vennaskonna. See organisatsioon korraldas 1940. aastatel Egiptuses veriseid rünnakuid.

Ramadani vaated on põhjustanud poleemikat. Näiteks on teda süüdistatud selles, et ta kaitseb abielurikkujate kividega surnuksloopimist, mida kasutatakse karistusena mõnes riigis, sealhulgas Saudi Araabias.

Ramadan on aga öelnud, et ta taunib kividega surnuksviskamist ning nõuab sellisele praktikale moratooriumi, et võimaldada sellega seotud riikides debatti selle üle. Ka seda seisukohta on kritiseeritud, et see ei lähe piisavalt kaugele. Ramadan oli ka Prantsuse seaduse vastu, millega keelustati ususümbolite kandmine koolides. 

Allikad: ERR, France 24

Loe lisaks Tariq Ramadani kohta siit.

Fotol (weekly.ahram.org.eg) Tariq Ramadan

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt