Kas Bostoni plahvatustes süüdistatavad mehed on tegelikud süüdlased?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 12:27suspects-in-crowd-1

Nagu spekuleeriti, võivad Bostoni pommiplahvatuste ametlikeks süüdlasteks olla nn vihased valged mehed ehk siis näiteks tavalised ameeriklased. FBI avaldas neljapäeval kahtlustatavate isikute fotod, mis olid juba varem avaldatud alternatiivuudiste portaalides, nagu näiteks Infowars.com, ning täna teatati, et üks kahtlusalustest on juba tabatud. Aga erinevaid infokanaleid uurides ja fotosid vaadates tekib küsimus: kas süüdistatavad on tegelikud pommipanijad või on tegu vaid patuoinastega?

 

Ajaleht: Üks Bostoni pommipanijaist on tabatud

Üks esmaspäeval Bostoni maratonil pommiplahvatuse korraldamises kahtlustatavatest isikutest on väidetavalt tabatud, ütles juurdlusega kursis olev allikas reedel ajalehele Boston Globe. Kuid teine FBI allikas ütles, et nad ei saa veel kindlalt väita, et tegu on maratonil toimunud pommiplahvatustega seotud isikuga.

Neljapäeva hilisõhtul lasi relvastatud isik Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) ülikoolilinnakus puhkenud tulevahetuse käigus maha politseiniku, teatasid võimud. Üks isikutest võeti kinni, teine suutis Watertowni linnas pärast tulevahetust politseiga põgeneda.

Politsei on alustanud tulistajale inimjahti, ülikooli ümbruses patrullivad relvastatud politseinikud ja otsingutesse on kaasatud ka helikopterid. Tagaajamine jõudis Watertowni, kus kohalike elanike sõnul oli kuulda plahvatusi ja politseinikud karjusid midagi improviseeritud lõhkekehade kohta.

MIT koduks olevat Cambridge’i lahutab Bostonist, kus sai esmaspäeval maratoni finišipaigas korraldatud pommirünnakutes surma kolm ja vigastada 180 inimest, Charlesi jõgi.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) esindaja ütles reede hommikul, et nad on toimunud vahejuhtumist teadlikud, nad on sellega seotud ja nad jälgivad olukorda. “Praegu on veel liiga vara spekuleerida, kas juhtunu on seotud maratoni pommiplahvatustega või mitte,” sõnas anonüümseks jääda palunud FBI ametnik.

 

FBI avaldas kahe Bostoni plahvatustes kahtlustatava fotod

FBI avaldas neljapäeva õhtul kahe kahtlusaluse fotod, kes võisid olla seotud esmaspäeval Bostoni maratonil kolme inimese elu nõudnud terrorirünnakuga ja palus avalikkuse abi kahtlusaluste leidmisel.

 

suspects-in-crowd-1

 

 FBI veebilehel eraldi tagaotsitavana kirjas ainult kahtlusalune nr 2 (pildil),

sest kahtlusalune nr 1 sai väidetavalt tulevahetuses surma.

image_large (1)

 

“Ükski infokild /…/ pole meie jaoks tähtsusetu,” ütles talituse Bostoni büroo juht Richard DesLauriers. “Keegi teab neid inimesi ning nad on relvastatud ja ohtlikud.”

DesLauriers selgitas, et kahtlusalune nr 1 kandis valget ja kahtlusalune number 2 musta nokamütsi. Kahtlusalust nr 2 märgati pommi paigaldamas ja sündmuskohalt lahkumas vahetult enne plahvatust.

Väidetavad pommipanijad jäid ka turvakaamerate lindile:


 

 

Kas USA merevägi võib plahvatustega seotud olla?

Alloleva fotomaterjali põhjal võiks järeldada, et ühed seljakotte kandnud mehed kuuluvad USA mereväe eriüksusesse. Miks olid seljakottidega eriüksuslased maratonil? Jooksmas neid ei nähtud. Kas nad täitsid julgeoleku ülesandeid? Kas nad osalesid politseioperatsioonis, mille käigus toimusid kontrollitud plahvatused? Miks oli ühel mehel käes detonaatorit meenutav seadeldis?

The_Craft_Two_Guys_Boston_Marathon

 

The_Craft_Skull_Logo

 

Siin näide mereväe eriüksuse nokamütsist.

 

Chris_Kyle_The_Craft_Ballcap

 

Eriüksuslased Bostoni maratonil pärast plahvatusi.

The_Craft_Three_Guys-600

 

Üks eriüksuslane seadeldisega, mis võiks olla detonaator?

The_Craft_Boston_Finish_Line

 

The_Craft_Radiation_Detector

 

Ilmselt on tegu siiski radiatsioonidetektoriga.

Inspector_Radiation_Alert

 

Miks oli eriüksus maratonil kohal radiatsiooni mõõtva varustusega? Miks nad üldse kohal olid? Ja miks väldib FBI mereväelasi kujutavate piltide kommenteerimist?

 

Fox News: Kas FBI teadis plahvatustest juba ette?

Fox 19 uudisteankur Ben Swann analüüsis Bostonis toimunut tavalisest peavoolumeediast erinevalt. “Kas FBI-l võis plahvatuste osas olla eelteadmisi?” küsis Swann.

Mees rääkis, et uurijad on välistanud Al Qaeda seotuse plahvatustega, kuid see ei tähenda, et neil mingit aimu ei oleks. Swann tõi näiteks 1993. aastal toimunud WTC pommiplahvatuse, millega oli seotud ka FBI. New York Timesi andmetel oli Egiptuse armee luureametnikul Emad A. Salemil tundide viisi salvestusi jutuajamisest USA julgeolekuametnikega, mis paljastasid FBI seotuse juhtumiga.

Swann tõi välja ka juba Telegrami lugejatele tuttava maratonijooksja Ali Stevensoni, kes rääkis, et nägi enne maratoni algust pommikoeri ringi nuuskimas.

 

 

Vaata ka Infowars.comi uudistelõiku Bostoni pommiplahvatuste kohta (kestab vaid 8 minutit):

 

 

Allikad: Infowars, BNS, Boston GlobeFBI, FBI 2, Infowars 2, Infowars 3

Fotod: FBI, Infowars

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt