Milline oleks maailm, kui mobiilikiirgus oleks nähtav

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. detsember 2013 kell 21:42NewYorkPaljudele on üsna üllatav tõsiasi, et inimsilmale on elektromagnetilisest spektrist nähtav vaid alla 1%. Üks osa sellest spektrist, mida me ei näe, on kiirgus. Enamik tehnilisi seadmeid eritab kiirgust, eriti mobiiltelefonid. Need on küll olnud laiemas kasutuses üle 20 aasta, aga said äärmiselt populaarseks viimase aastakümnega ning tänapäeval on maailmas üle 5 miljardi telefonikasutaja.

 

Mobiiltelefonide sage kasutuse mõju tervisele on veel suhteliselt tundmatu maa, aga paljud uurimused on näidanud võimalikku seost mobiiltelefonide ja vähi vahel, mis tõstab päevakorda vajaduse rohkemate ja põhjalikumate uuringute järele, eriti seetõttu, et tänapäeval kasutavad neid agaralt juba ka lapsed. Mobiilide kiirgusele ei mõtle inimesed iga päev,  kuna selle kogus on üsna väike. Aga kui see korrutada 5 miljardi telefoniga ning arvestada kõiki neid aastaid, mis need seadmed on töötanud, kuhjub kiirguse kogus üsna arvestatavaks.

Telefonide ja muude seadmete elektromagnetväljasid ei peeta kuigi tähtsaks, sest kõik, mis pole inimesel otseselt silma all, kipub ununema. Aga mis saaks siis, kui mobiiltelefonide kiirgus oleks meile iga päev silmaga nähtav? Kunstnik Nickolay Lamm kujutabki oma piltidel sellist maailma.

 

Sellel pildil on näha kuusnurkne mobiilimastide võrgustik, mis katab Chicago linna. Need mastid asuvad Chicago mobiilivõrgustiku nurkades. Siin pildil on näha ka antennide signaalid, mis levivad üle Michigani järve.

Chicago

Sellel pildil on kujutatud Washingtonis asuva kaubandusministeeriumi peakontor. Pildi keskmes on kiirgusväli, mis tuleb ühest ainsast mobiilimastist. Erinevad värvid näitavad kiirguse erinevaid sagedusi.

Washington

 

Siin on illustratsioon New Yorgist, kus on näha, kuidas majade katustele paigaldatud mastid pakuvad levi suuremale osale linnast.

NewYork

 

Viimasel pildil on näha, kuidas võimas mobiilimast annab levi üle Hollywoodi mägede.

Hollywood

 

Vaata siit  ka Nickolay Lammi pilte sellest, milline näeks välja maailm, kui WiFi oleks meile nähtav.

 

Allikad: Collective Evolution, Huffington Post

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt