Paavstikandidaatide räpane tosin

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 16:14Preestrite poolt ärakasutatud inimesi ühendav SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests) avaldas 12 kardinali nimed, kes oleksid halvimad valikud paavsti ametikohale. Kardinalid on “räpase tosina” nimekirjas oma tegude või sõnavõttude pärast, mis puudutavad laste pilastamist või selle varjamist. SNAPi andmed pärinevad erinevatest meediaallikatest, kohtuasjadest ning ohvrite ütlustest.

 

Peaagu kõik 115 valimisõiguslikku kardinali on juba Vatikani kogunenud, kuid konklaavi täpset toimumise aega pole veel välja kuulutatud. SNAPi nimekiri keskendub peamiselt just nendele kardinalidele, kellel on reaalsed võimalused paavstiks saada. Ühendus arvab, et seksiskandaalid on praegusel hetkel katoliku kiriku suurim väljakutse ning et probleem on paljudes maades alles tõstatumas. Seega oleks paavsti ametikohale vaja inimest, kes suudaks probleemidele silma vaadata ning nendega tegeleda.

 

SNAPi räpane tosin:

Peter Turkson Ghanast – väitis, et Aafrikas on väga vähe lapsepilastajatest preestreid, sest seal ei sallita geisid.

peter

 Dominik Duka Tšehhi Vabariigist – väitis, et vaid 10 protsenti preestrite vastu esitatud süüdistustest on tõestatud (ja seega tõesed).

 Dominik_Duka_2011

 

Norberto Rivera Carrera Mehhikost – väitis, et Mehhikos pole “dokumenteeritud” lapsepilastamise juhtumeid ning arvatavasti tegeles mitme juhtumi vaigistamisega.

rivera

 

Tarsicio Bertone Itaaliast – avaldas arvamust, et piiskopid ei tohi neile pihtivaid preestreid avalikult hukka mõista ning süüdistas lapsepilastamise epideemias kirikusse sisse imbunud homoseksuaale.

Bertone-001

 

Oscar Rodriguez Maradiaga Hondurasest – oli vastu vaimulike poolt korda saadetud seksuaalkuritegude raporteerimisele ning kritiseeris probleemidele tähelepanu pööravat USA meediat kiriku tagakiusamises.

Maradiaga

 

Timothy Dolan, Donald Wuerl, Sean O’Malley USAst – reformide takistamine ning võimetus kaitsta koguduse liikmeid tuntud ahistajate eest.

_MG_0240.JPG SNNEWS ORDAIN

CDW-portrait-full

malley

 

Leonardo Sandri Argentiinast – “paadunud Vatikani insider“, kes toetas avalikult ka kurikuulsat mehhiklasest lapsepilastajat Marcial Macieli.

Leonardo Sandri

 

Angelo Scola Itaaliast – püüdis kiriku pattude olulisust vähendada ning kutsus Benedictuse kritiseerimist “ülekohtuseks alandamiseks”.

scola

 

George Pell Austraaliast – väitis, et kirik ei varja midagi ning on lihtsalt poriloopimise ohver. Püüdis ka summutada pikantset kohtuasja.

george-pell

 

Marc Oullet Kanadast – keeldus kohtumisest seksuaalse ärakasutamise ohvritega ning üritas SNAPi vaigistada öeldes, et valesti käitunud peaksid saama määrata endale ise karistuse.

Cardeal Marc Ouellet, Prefeito Congregação Bispos

 

 

Allikad: Telegraph, SNAP Network, CNN

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt