Sloveenial ja Hispaanial on reformideks aega loetud nädalad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2013 kell 16:36lipp2Euroopa Komisjon hoiatas täna Sloveenia ja Hispaania majandusi liiga suurte riskide eest ja kutsus mõlema riigi valitsusi üles kiirele tegutsemisele, et vältida eurokriisi laienemist.

 

Sloveenia pankadel on ilmselt vaja uusi rahasüste, sest laenajatel on probleemi raha tagasi maksmisega. Hispaania puhul on muredeks nii avaliku- kui ka erasektori suured laenud. Mõlemale riigile anti reformiplaani esitamiseks aega aprilli lõpuni, et see mai lõpuks heakskiidu saaks ning töösse läheks.

Komisjon vaatleski kokku 13 riiki ja soovitas ülejäänud 11 riigil samuti oma majanduspoliitika üle vaadata. Nendeks olid rahaliidu liikmed Belgia, Soome, Prantsusmaa, Itaalia, Malta ja Holland ning väljaspool eurotsooni olevad Bulgaaria, Taani, Ungari, Rootsi ja Suurbritannia. Tegemist oli vaid “äratusega liikmesriikidele, kes peavad võtma ette otsustavad sammud oma konkurentsivõime taastamiseks.”

 

Allikad: Bloomberg, Reuters 

Pilt: topnews.in

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt