Tuneesia rahutustes on viga saanud pea 60 inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2013 kell 11:37Tunisia_full_600

Tuneesia siseministeeriumi andmetel on riigis puhkenud rahutustes saanud surma üks politseinik, lisaks on saanud viga 59 inimest. Prominentse opositsionääri Chokri Belaidi tapmisest tõuke saanud vägivallatsemistes on kinni peetud 375 inimest.
Vasakpoolsete vaadetega Belaid lasti maha Tunises oma kodu juures kolmapäeval. See veretöö andis tõuke uuele poliitilisele kriisile ja seda kaks aastat pärast araabia kevadet.

 

Kolm ministrit on juba tagasi kutsutud ning peaminister Hamadi Jebali tahab moodustada uut valitsust, kus on ülekaalus tehnokraadid. Jebali on teada andnud, et kui võimupartei Ennahda ja teised parteid tehnokraatide valitsusega ei lepi, astub ta tagasi. Peaminister loodab oma partei nõusse saada lähipäevil.

Teised parteid nõuavad aga täielikku võimuvahetust, sest arvavad, et muidu riigi asjad ei parane.

 

Üldistele valitsusevastastele demonstratsioonidele vastulauseks korraldasid Ennahda pooldajad laupäeval Tunises meeleavalduse, kus osales ligi 3000 inimest. Kanti Ennahdat pooldavaid loosungeid ja plakateid kirjadega “Revolutsioon jätkub”, “Prantslased, kaduge minema!” ja “Aitab, Prantsusmaa. Tuneesiast ei saa enam kunagi kolooniat!”, vahendas Al Jazeera.

 

Allikad: Postimees, Al Jazeera

 

 
Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.