Californias avastati viljaring

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 20:25index30. detsembri hommikul avastati Californias, Salinase piirkonnas viljaring, mis päevi hiljem suudeti küll dekodeerida, kuid mille ehtsus sai peatselt ka kahtluse alla seatud.

 

California odrapõllul avastatud viljaringi diameetriks oli 76,2 meetrit. Viljaringi keskel olev maapind oli nõgus, seega moodustise ainukesed maapinnalt nähtavad osad on vaid selle lõunapoolne ring ning ristkülik. Kõik ringi sees olevad detailid olid nähtavad vaid õhust.

Mitmete ekspertide sõnul oli Salinase viljaringi keskele peidetud sõnum pimedate kirjas. Püüti  ennustada, mis pimedate kirjas kirjutatud numbrikombinatsioon tähendab, kuid on juba märkimisväärne, et viljaringi sõnumit lugedagi suudeti. Pimedate kirja tõlkinud Debra Falanga sõnul olid viljaringi keskel olevad täpid väga spetsiifilises järjestuses, need olid perfektse kujuga, justkui oleksid masina tehtud. Sõnumi otsetõlkeks peeti:

192 192
B 192 1
192 192

wptv-crop-circle_20140102075136_640_480

 

Kohalikud Chualari elanikud nägid neli nädalat enne viljaringi tekkimist viljapõllu lähedal üht suurt õhusõidukit kolmnurkselt asetsevate roheliste tulega. Graafikaprotsessoreid tootev firma NVIDIA kinnitas, et viljaring loodi nende poolt. Kujutis meenutas NVIDIA toodetud Tegra 4 mobiiliseadmete kiipi ning viljaring on oletatavasti reklaamiks peatselt müüki tuleva Tegra 5 kiibile.

 

Vaata videot viljaringi dekodeerimise püüetest:

 

 

 

Allikad: Earthfiles, KSBW, techcrunch

Fotod: ghosttheory.com, exopermaculture.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.