NASA kulgur Curiosity jäädvustas Marsil fotole salapärase valguse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2014 kell 13:51NASA poolt Marsile saadetud kulgur Curiosity jäädvustas 2. ja 3. aprillil fotole salapärase valguse, mille päritolu ei osata täpselt selgitada. UFO-entusiastidel on selle kohta mitmeid teooriaid, mis ei ühti teadlaste välja pakutud selgitustega valguse potentsiaalsete allikate kohta.

 

Curiosity tegi Marsi mägises Kimberley piirkonnas seeria fotosid, mille kohta UFO Sightings Dailys öeldakse, et “tegu võib olla kunstliku valgusega, mis viitab intelligentse elu olemasolule Marsil”, kuid NASA ei taha seda täpsemalt uurida.

NASA seisukoha järgi võib tegu olla kivilt peegelduva päikesekiire või kaamera reageeringuga kosmilisele kiirgusele. Maal ei mõjuta kosmiline kiirgus kaameraid, sest planeedi atmosfäär imab kiirguse osakesed endasse, kuid kosmoses filmides tekivad fotodele sageli heledad laigud.

Curiosity kasutab pildistamiseks NavCami kaamerat, mis ühendab kahte kaamerat: üks paremal ja teine vasakul pool. See võimaldab maapinnast saada binokulaarset vaadet, mis aitab kindlaks teha objektide vahelisi kaugusi. Salapärane valgus esineb vaid parempoolse kaamera fotol, tõestades skeptikute sõnutsi, et tegu ei ole füüsiliselt esinenud nähtusega.

NASA ametlik seisukoht ühtib teadlase Justin Maki antud selgitusega, et tegu võis olla helkiva kiviga või kaamera ventilatsiooniava kaudu tekkinud valguslekkega. Seda olevat varemgi Curiosity teiste kaameratega juhtunud. UFO-entusiaste ametlik selgitus aga ei veena.

 

Vaata videot salapärasest valgusallikast:

 

Allikad: The Houston Chronicle, Bad Astronomy, The Wire, Russia Today, Space

Foto: missiongalacticfreedom.wordpress.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt