Ajatu: NASA teadlane Richard Hoover: maaväline elu eksisteerib

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2015 kell 19:421

Avaldame iga päev mõne varem avaldatud loo ülelugemiseks. Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda 29. märtsil 2014.

2014. aasta alguses peeti Arizona osariigis üritus ”Open Minds 2014 International UFO Congress and Film Festival”, kus ajakirjanik Lee Speigel Huffington Postist intervjueeris pensionile jäänud NASA astrobioloogi Richard B. Hooverit, kes rääkis asjaolust, et keegi võis meelega hävitada tõendid elust Marsil. Hoover töötas NASA-s aastatel 1966 kuni 2011 ning nimetati 1992. aastal NASA aasta leiutajaks.

 

Mis veenab teid, et elu ei ole omane vaid Maale?

Olen leidnud eluvormide säilmeid, mis on tingimata maavälist päritolu. Teadlaskonnal ei ole mingit kahtlust, et Orgueili meteoriit, mis maandus Prantsusmaale 1864. aastal ning Murchisoni meteoriit, mis kukkus Austraaliasse 1969. aastal olid mõlemad maavälised objektid.

Lõhestasin kivid kontrollitud tingimustes kasutades steriliseeritud töövahendeid ning panin võetud näidise elektronmikroskoobi alla, mis loob kujutise uuritavast proovist. Leidsin selgeid ja äratuntavaid bioloogilisi jäänuseid. See tõestas mulle, et need olid mikroorganismide riismed, mis esindavad elu.

2

Miks skeptikud ütlevad, et vaadeldavad meteoriidid on saastatud mikroorganismidega kokkupõrkel?

Ainuke loogiline seletus on, et nad pole lugenud mu avaldatud dokumente või lihtsalt ei saa nendest aru. Kasutatud seadmestiku abil on võimalik kindlaks teha erinevad elemendid, mis fossiilides esinevad. Skaneeriv elektronmikroskoop ütleb mulle, palju on kivimis süsinikku, hapnikku, magneesiumi, väävlit jne. Sellistes fossiilides ei leita peaaegu mitte kunagi tuvastatavat hulka lämmastikku ning see on väga oluline, kuna seda leidub igas Maa peal elavas olendis proteiini tõttu. Pärast elusorganismide surma lahkub lämmastik aeglaselt kehast ning muutub lämmastikgaasiks atmosfääris. See on aga pikk protsess ning võib aega võtta miljoneid aastaid. Need meteoriidid ei ole Maal piisavalt kaua viibinudki, et lämmastik sealt lahkuks.

 

Kas on masendav kuulda kolleegidelt, et teie väiteid ei saa tõestada või on võimalik, et paljud nendest kardavad sellist avaldust tunnustada?

Ma ei tea nende põhjust, kuid olen nõus seda nendega arutama avatud teaduslikul foorumil, kus esitaksin neile väljakutse tõestada siis meteoriitide saastatust. Ma ei ole ainuke, kes neid uurib, ka teised teadlased on leidnud igasuguseid huvitavaid ühendeid sealt. Aminohapped on olulised ja keerulised biomolekulid. Näiteks leiti sealt nukleoaluseid:  uratsiil, adeniin ja guaniin, kuid mitte tümiini või tsütosiini. Need viis on vajalikud DNA jA RNA molekulides, me ei tea ühtegi elusorganismi, mis nendeta oleks Maal. Viirused saavad küll DNA-ta eksisteerida, kuid bakterid vajavad mõlemat.

 

Miks on nii tugev vastuseis su töö tunnustamiseks?

Sa peaksid neilt seda küsimust küsima. Steven Brenner võib samuti seda teooriat kinnitada, et nende eluoluliste biomolekulide puudumine tõestab näidiste rikkumatust. Loomulikult võivad nad öelda, et ainult minu proovid said kokkupõrkel kahju.

3

Mind on alati Marss lummanud. Kas sa arvad, et sinna saadetud kulgurid on leidnud tõendeid seal hetkel asuvast veest, mis võib toetada elu?

Ei ole kahtlustki, et Marsil on tänapäeval vett, nii jäätunud kui ka vedelal kujul. Nad ikka veel räägivad uudistes kunagi leidunud veest, see on minu jaoks imelik, kuna pildid, mis näitavad vastupidist, on tehtud ainult mõned aastad tagasi. NASA Viking leidis 1976. aastal Marsi põhjapolaaralal jäätunud kujul vett, mis sõltuvalt tema olekust on ikkagi vesi. Tegin oma astrobioloogilist uurimustööd NASA-s ning sain käia vaenulikes keskkondades Maal: kolm ekspeditsiooni Antarktikasse, Islandi liustikel ning Alaskas. Veetsin palju aega võttes jääproove, kus iga tükk sulas mikroskoobi all ning bakterid, mis seal sees olid, ärkasid ellu ja hakkasid ujuma. Teadlased on varemgi tõestanud, et bakteritel on ensüümid rakuväliskihi peal, mis suudavad sulatada jää enda ümber. Nad ümbritsevad end ookeaniga, kust saavad kasvamiseks vajalikud ained kätte ja niimoodi edasi liikuda. Elu on võimeline jääs eksisteerima.

 

Kirjelda pilti, mille tegi 2004. aastal kulgur Opportunity Marsil. Mida seal näeme?

Sain sellest teada aasta tagasi. See on pilt huvitavast struktuurist Marsil, mille välised tunnused on sarnased meriliiliate organismile Maal. See kuulub okasnahaliste hõimkonda ning on väga keeruline organism. Meriliiliad on nagu meritähed, kes on loomad. Näitasin seda pilti ühele oma sõbrale, kes on kirjutanud meriliiliatest raamatu ning ta teadis kohe, millega on tegemist.  Kolm ja pool tundi hiljem oli see hävitatud kasutades kivipurustamisseadeldist Rock Abrasion Tool, mis hõõrus selle minema.

 

Kes võttis vastu otsuse hävitada selline tõend?  Miks nad ei taha, et me sellest midagi teaksime?

Mul pole õrna aimugi. See juhtus 2004. aastal ja ma usun, et need fotod on ehtsad ning tehtud seal.

4

Mida arvad UFO-dest?

Ma ei tea, mis toimub nende teemade ümber. Olen kursis, et on olnud sündmusi, mida on väga raske põhjendada. Üks hüpotees on see, et nad ei ole Maalt. Mul on probleem sellega, et ei ole suudetud teha nendest kvaliteetseid pilte.

 

Kuula-vaata kogu intervjuud siit

Loe ka: Space.com, “Biokeemik: elu võis tekkida Marsil“, “Veel üks teadusuuring toetab elu teket Marsil

Fotod:  aliensthetruth.com, cbsnews.com, exopoliticsgb.com, enterprisemission.com

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt