Saturni rõngaste uurija: salapärased ilmingud on sagenemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2014 kell 20:42Tuuli 1Norman R. Bergrun on USA teadlane ja insener, endine aeronautika konsultatiivkomitee NACA (NASA eelkäija) ja kosmosetehnoloogia suurkorporatsiooni Lockheed teadur. Ta on raamatu “Ringmakers of Saturn“ (Saturni rõngameistrid) autor, kes on veendunud, et Saturni rõngad peidavad endas palju enamat, kui meile räägitakse. Avaldame USA sõjaväe uurimisprojekti Project Cameloti ajakirjaniku Kerry Cassidy intervjuu Bergruniga, mis on tehtud 2012. aastal.

 

Kui vana te olete?

Ma saan kuue nädala pärast 91 ja mu arst ütleb, et võin sajani välja vedada. Ma töötan sama intensiivselt kui varem, aga ma kavatsen asju muuta nii, et mul oleks enda jaoks rohkem aega, sest varsti ei ole mind enam siin.

 

Kus te siis olete? Kusagil salajases maa-aluses baasis?

Ei. See on üks väga kena koht, aga minuga ühenduse saamine on raske. Minu materjalid pole siin kaitstud ja seepärast tuleb minna sellisesse kohta, mida keegi üles ei leia.

 Palun rääkige natuke oma taustast.

Töötasin sõjaajal Douglas Aircraftis insenerina, kui ühel päeval tuli minu ülemuse juurde osakonnajuhataja ja küsis, kas leidub kedagi, kes tahaks temaga põhja kaasa minna. Ma olin nõus. Kuni tolle hetkeni olin ma lihtne lennuki-mehaanikainsener, aga ma olen alati suhtunud oma töösse ilma liigsete emotsioonideta ja see tagab teatud aladel edu. Mu tollane töö eeldas lendamist väga rasketes tingimustes ja sellega kaasnesid ka eluohtlikud olukorrad, aga mulle see sobis. Meie ülesanne oli testida lennukite jäätumist. Kui see projekt lõppes, asusin tööle raketiehituses.

 

Te lahkusite NACA-st enne, kui sellest sai NASA. Miks see nimevahetus vajalik oli?

Oli ilmne, et edasi viib tee kosmosesse ja NACA (National Advisory Committee for Aeronautics) tegeles ju ainult lennundusega. Selleks, et kosmosesse pürgida, pidid nad nime muutma. Nii NASA (National Aeronautics and Space Administration) sündiski. Ainus asi, mis oli enne NASA teket kosmoses käinud, oli rakett, mille väljatöötamises ma osalesin. Need olid kosmosehõivamise väga varajased aastad.

 

Raamatu “The Ringmakers of Saturn“ kirjutasite te 20 aastat hiljem…

Jah. Ma lahkusin NACA-st 1959. Siis, kui ma seda raamatut kirjutama hakkasin, olid mul olemas Voyager 1 ja Voyager 2 andmed. Ma uurisin seda infot põhjalikult ja kaua ning olin üpris üllatunud sellest, mis ma leidsin. Raamatu ilmumine võttis päris kaua aega, sest ma töötasin läbi suure hulga artikleid ja raamatuid, enne kui lõpuks olin veendunud, et minu järeldused sobitusid pilti. “The Ringmakers of Saturn“ ilmus 1985, sellele eelnes “Tomorrow’s Technology Today“ 1971.

Aastaks 1971 olin ma Lockheedist juba lahkunud. Viibides puhkusel Santa Cruzis märkasin ma ühel päeval ootamatult imelikku kauguses säravat valgust. Esialgu arvasin, et see on helikopter, mille tuuleklaasilt päike peegeldub, aga valgus oli selleks liiga ere. Mul õnnestus teha nähtusest paar fotot ja sellest hetkest alates olen uurinud sarnaseid juhtumeid väga põhjalikult.

SaturnRingobject

 

Kas see oli UFO ehk tundmatu lendav objekt?

Ma ei kasutaks seda väljendit. Ma ju nimetasin ta, seega ei saa ta olla tundmatu. Minu meelest armastatakse kasutada väljendit “tundmatu lendav objekt“ just sõna “tundmatu“ pärast, mis ei vii aga mitte kuhugi ega seleta midagi. Selle väljendiga saab inimesi lihtsalt eksitada ja neist huvi äratada, muud midagi.

 

Kelle ehitatud see objekt oli? Kas inimeste?

Seda ma ei tea, kes selle ehitas, aga ma taipasin korraga, et samasugused on ka Saturnil. Ja nende tegevus laieneb nüüd ka teistele taevakehadele – rõngad on tekkimas Uraani ja ka Jupiteri ümber. Ma kutsun neid rõngameistriteks ja oma teadmiste põhjal saan öelda, et need on elektromagnetilised.

50saturnsflyingsaucers

 

Kas see, mis te nägite Santa Cruzis oli esimeseks vihjeks sel teemal?

Jah. Esimese raamatu jaoks tehtud pilt on aga kohalikku päritolu. See objekt oli ookeani kohal ja väga ere.

 

Kas te vaatlesite seda teleskoobi või palja silmaga?

Palja silmaga ja binokliga. Ma sain aru, et sellel objektil on striimerid, et miski paiskub sellest välja – need kolm šartröösikarva riba silindrikujulise objekti kohal.

 

Kas te teate, mis need on?

Ma saan neid kirjeldada nendes füüsikalistes terminites, mida meie kasutame. Seda nimetatakse “näpistatud plasmaks“ – see tähendab seda, et see on kuum, sest see on plasma ja “näpistatud“, sest vastav kiirus ja vastavad tingimused muudavad selle välja paiskudes nn näpistatuks. Mul õnnestus teha ka ise mõned pidid, kuid kõik pildid raamatus on ametlikud, see tähendab valitsuse tehtud.

 

Esimese raamatu kirjutasite te Santa Cruzis nähtu põhjal aastal 1971. Kuidas see vastu võeti?

Ma ei tea. Ma jagasin ja laenasin seda raamatut oma tollastele kolleegidele, aga ei saanud väljalaenatud raamatuid enam tagasi ning kõik need läksid kaduma. Esimest raamatut “Tomorrows technology today“ trükiti ainult 26 eksemplari ja mul pole aimugi, kus ülejäänud 25 on. Kui mõni neist sinu kätte satub, siis sooviksin seda tagasi.

 

Pärast NACA-st lahkumist töötasite Lockheedis. Kas salajases või avalikus osakonnas?

Kui ma olin seal läbinud vajaliku katseaja, saadeti mind tööle suletud osakonda ja osa minu tööst on ülisalajane. Ma andsin allkirja 30 aastaks.

 

Nii et teie vaikimisvanne enam ei kehti?

Ei kehti.

 

Kas te saaksite mulle midagi sellest salajasest rääkida?

Ei.

 

Miks mitte? Mis siis juhtub?

Ma eelistan seda mitte teada saada.

 

Kas Lockheed asus tol ajal Moffett Fieldi lennujaamas? Kui te töötasite seal eriti salajases osakonnas, kas te nägite seal angaaris ka mõnda mõistatuslikku objekti?

Seal oli dirižaabliangaar, kus oli palju ajaloolisi lennumasinaid. Ükskord anti mulle patakas pabereid andmetega, öeldes, et kui keegi üldse sealt midagi välja suudab lugeda, siis olen see mina. See oli keeruline ülesanne, aga kui ma nende andmete põhjal olin objekti valmis joonistanud, oli selge, et tegu on millegi erilisega. Ma olen näinud üht fotot sellest objektist Maa peal. Neid on mitmes suuruses nagu lennukeidki.

 

Seega objekt, mida te nägite Saturni rõngastes, pidi olema hiigelsuur.

Jah. Kui ma vaatlesin pilte Saturnist ülaltpoolt, nägin rõngaid läbivaid jooni. Üks neist ulatus läbi Saturni kõigi rõngaste. Need jooned märkisid objekti piirjooni.

elepic10

 

Kuidas te alustasite raamatu “The Ringmakers of Saturn“ kirjutamist?

Ma alustasin asja lähemat uurimist 3 ja 5 mm slaididelt, mis avaldati. Kui ma aga hakkasin seda raamatut koostama, olid Voyagerid oma reisid juba teinud. Ma lahkusin Lockheedist mitte sellepärast, et mul oleks seal igav olnud, vaid sellepärast, et tundsin, et ei saa neid asju edasi uurida, kui ma sinna suletud olen. Lubasin endale, et kasutan ainult ametlikke fotosid, ei ühtki mu enda või kellegi teise pildistatud materjali. Kui kasutada ametlikke kaadreid, siis ei seata kahtluse alla seda, millist filmi ja säri sa kasutasid.

 

Kuid NASA ju töötleb oma fotosid, näiteks Kuu maastike omi.

Jah, ma tean mõndagi sellest, mida nad teevad. Minul õnnestus aga leida töötlemata fotosid.

 

Aga Marsi fotod?

Ma mõnikord imestan, kuidas nad saavad inimestele rääkida seda, mida nad räägivad.

 

Et teie loete nendelt välja midagi muud, kui nad meile räägivad?

Jah, absoluutselt midagi muud.

 

Kas Teil on olemas fotomaterjali nendest taevakehadest muutmata kujul?

Praegu ei saa ma kindel olla selles, mis mul veel olemas on. Mul oli osa fotosid sülearvutis ja diskettidel, aga kuidagimoodi on need kõik rikutud, moonutatud. Ma tean, et seal peaks midagi olema, aga ei ole enam. Ma ei tea, kui palju sellest varasest materjalist on rikkumata. Kuid mul ei olegi neid enam vaja, ma suudan pildi ka ilma nendeta kokku panna. Ma tunnen neid maastikke ja tean üsna täpselt, mis seal toimub.

Ma pean kasutama töötlemata materjali, mille ma kätte saan. Ja palju tööd on veel teha selleks, et kogu pusle kokku saada. Ma arvan, et kui sa kavatsed esitada suuri väiteid, peab sul olema väga suur hulk läbitöötatud informatsiooni. Materjali hulgast sõltub loo usutavus. Ja see võtab aega, et selline lugu kokku panna. Ma olen kaotanud neli aastat perekondlikel põhjustel ja selge on see, et olukord muutub järjest kriitilisemaks. Seda arvab ka osa teadlasi, ning kui ma oma töö avaldan, siis nemad nõustuvad minu väidetega 100%.

Mitte keegi siiani ei aktsepteeri isegi seda, et need objektid seal üldse olemas on, kuid inimestele tuleb selgeks teha, et need objektid on tõelised. Kahel pildil, mille tegi Hubble’i kosmoseteleskoop 2012. aastal, on näha objekte rõngaste all ja üht rõngaste serval.

SaturnRingobject

 

Kas Hubble’i teleskoop pole mitte lõpetanud oma tegevust?

Pole oluline, millal nad selle sulgesid, asja mõte on selles, et neid pilte ei näidatud enne 2012. aastat, aga sama asja võisin mina sulle öelda juba aastakümneid tagasi. Mul on raske taluda nii kaua sellist “rämpsteadust“. Nad hääletavad, mis läheb avalikkuse ette ja mis mitte – see pole teadus, vaid poliitika. Aga nad panevad su uskuma, nagu see oleks teadus. Need objektid ON tõelised.

 

Kas need on sõidukid?

Neil objektidel on kõik sõiduki omadused, seda saab nende kohta kindlalt öelda. Kus aga saab valmistada sõidukit, mis on 2,5 Maa diameetri pikkune? See on keeruline küsimus. Kui aga mõelda elusorganismile, mis saab kasvada…

 

Kuidas teadusringkond teie raamatu vastu võttis? Milline oli vastukaja?

Mitte kuidagi. Ja kui midagi ka arvati, siis mina sellest igatahes teada ei saanud. Ma arvan, et nüüd hakatakse selle vastu huvi tundma. Seda näitas ka mu elu kallale kippumise katse, mis juhtus üsna hiljuti – see näitab, et midagi on toimumas.

282fe53ac2c2

 

Hiljuti ilmus film “Prometheus“. Saturnil on samanimeline kuu ja on teada, et selle kuu ja Saturni rõngaste vahel eksisteerib vastasmõju.

Ma ei tea sellest filmist midagi, aga jah, nii see on.

 

Ja te ütlete, et midagi on toimumas ning olukord on muutumas kriitiliseks.

Jah, need ilmingud on sagenenud, võrreldes sellega, mida me nägime aastal 1985 ja veel varasemal ajal. Uraan oli ilma rõngasteta planeet, nüüd on need talle tekkinud. Samuti Jupiterile. Ma ei saa midagi enne öelda, kui ma pole saanud vastust oma analüüsile. Praegu on mul ainult kõhutunne selles suhtes. Ma saan seda kindlalt väita alles siis, kui olen oma raamatu valmis saanud. Mis puutub mu professionaalsete teadlaste ringkonda, ei taha nemad üldse selle teemaga tegemist teha.

 

Miks?

See on liiga vastuoluline teema. Minu väited vastanduvad nende arusaamadele.

 

On olemas rõngameistrid, kes genereerivad tohutul hulgal energiat. Kas Te oskate täpsemalt seletada, mis seal rõngastes ikkagi toimub?

Üks kaugvaatleja, kelle raamatut ma olen lugenud, nägi Saturni rõngastes midagi ootamatut. Muidugi on väga huvitav, et kellelgi on selline võime, kuid teaduslikult ei ole see tehnika aktsepteeritav. Ta väitis, et need objektid nn kaevandavad rõngaid. Ta ei näinud külje pealt midagi, aga kui ta vaatas n-ö pealtpoolt, siis ta nägi. Mul on õnnestunud selgeks teha, mida ta nägi. Ma ei arva, et nad meie mõistes kaevandavad seal. Kaevandamine on midagi, mis meie siin Maal teeme – selleks pole vaja erilist nutikust. Ma arvan, et nad “toituvad“ rõngastest. Need objektid rõngastes olid väga väikesed ja ma tulin mõttele, et need on nagu tited, kes kasvamiseks kasutavad rõngaste energiat. Mina arvan, et meil on tegu mingisuguse eluvormiga.

Ütleme nii, et ma suhtun sellesse tavateadlasest pisut teistmoodi. Minu pojal on haigus, mis paneb ta hääli kuulma. Ükskord kirjutas ta tahvlile võrrandeid – selliseid, mida kasutatakse kosmose kirjeldamiseks, aga mitte päris selliseid, nagu meie siin kasutame. Kõik see hirmutas mind tol ajal. Kuidas ta sai midagi sellist üldse kirja panna? Ma kustutasin selle ära, kuid praegu soovin, et poleks seda teinud. Kust talle see info tuli, ei tea, aga see on ju ka n-ö universum. Ta võis kirjeldada kosmilisi asju detailselt lahti ja ma saan praegu öelda, et nii mõnigi asi, mida ta kirjeldas, on tõsi.

saturn_rings_ufo_lge

 

Kui te ütlete, et olukord muutub kriitilisemaks, siis kas te peate silmas neid objekte Saturni rõngastes? Või mis te selle all täpselt mõtlete?

Ma saan seda öelda alles siis, kui olen oma uue raamatu valmis saanud. Ma pean kontrollima, kas mu kõhutunne peab paika.

 

Oletame, et mõned väiksemad “objektid“ otsustavad rõngastest lahkuda ja siia tulla. Kas see on võimalik?

Jah, see on võimalik.

 

Kas on võimalik, et nad on siin juba käinud?

Seda ma ei tea. Ma pole seda veel uurida jõudnud.

 

Kas me suhtleme nendega?

Ei, kindasti mitte. Selleks pole me suutelised. Maavälise elu uurimiskeskus SETI on seni tulutult püüdnud tulnukatega kontakti saada. Nad on valinud teatud tüüpi olendi, sellise, kes oskab edastada raadiosignaale, aga see surub nad automaatselt teatud raami.

Saturnrings2

 

 Richard C. Hoagland  (NASA tegevuse uurija – toim.) on hiljuti öelnud, et ta näeb Saturni rõngastes linnasarnaseid moodustusi.

Mina ei nimetaks neid linnadeks. Ma ei tea täpselt, mida ta sellega mõtles, aga arvan, et ta nägi mingisugust organiseeritud struktuuri. Selles mõttes ma nõustun temaga. Seal on sirgeid jooni ja sellises mustris, et sealt võib mis tahes kujundi välja lugeda.

 

Saturni ühel poolusel on täheldatud kuusnurkset tormi. Mis te sellest arvate?

Jah. Ma ei oleks kunagi eeldanud, et see torm on kuusnurkne, aga samas ei oleks ma iial eeldanud, et näen seda, mida ma olen näinud. Kui mu faile ja pildimaterjale ei ole saboteeritud, siis ehk jõuan sellest ka midagi kokku panna. On palju asju, mida inimesed peaksid teadma ja mida ma saaks rääkida seoses selle teemaga, aga selleks läheb veel veidi aega.

pia12826-640

 

 

Kas te tahaksite veel midagi lisada?

Jah. Nad võiksid minust teha asepresidendi. (Naerab)

 

Vaata põnevat intervjuud:

Raamatu “Ringmakers of Saturn” koduleht.

 

Allikas: Youtube

Fotod: www.abovetopsecret.com, nationalufocenter.com, themistsofavalon.net, www.thelivingmoon.com, jpl.nasa.gov

 

Toimetas Tuuli Kotka

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt