Tähelapse pealuu müsteerium: tulnukas, inimene või hübriid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2014 kell 20:07pyeUSA raadiosaatele “Coast to Coast AM” on mitu intervjuud andnud teadlane Lloyd Pye (1946-2013), kes hakkas 1995. aastal kirjutama mitteilukirjanduslikke teoseid alternatiivsetest teadmistest, mida varjatakse avalikkuse eest. Pye oli ekspert valdkondades, mis hõlmavad tulnukate sekkumise teooriat ja elu ning inimeste päritolu. Pye on uurinud ka 900 aasta vanust pealuud hüüdnimega Tähelaps. Kolp leiti 1930-ndatel Mehhikost ning see erineb inimese omast niivõrd, et tekitab täiesti uue liigi. 

 

Kas Tähelapse kolju kuulub siis lapsele?

Ei, kuigi me alguses arvasime nii. Tegime röntgenpildi ülalõuast ning nägime, et sellel olid kunagi olnud terved ja nähtavad hambad. Arvasime, et tegu on kuskil 5-6 aastase lapsega, kuid hambad olid nooruki kohta liiga kulunud ning katki.  Hiljem avastasime teisi omapärasusi, mis viitavad täiskasvanule, kuid Tähelapse nimi jäi juba külge.

 

See leiti koos naise luukerega, mis võis jätta mulje nagu see oleks tema laps, eks?

Jah, eeldasime seda juba varakult. Paula Gunn Allen oli põlisameeriklaste verd emeriitprofessor UCLA-s, kes uuris “täheolendite” legende erinevatelt indiaani hõimudelt. Lood kõnelesid naistest, kes viljastati taevaste olendite poolt. Nad sünnitasid väga erilise lapse, keda kogu küla kasvatas kuskil 5-8 aastat, enne kui täheolendid lapse tagasi võtsid. Üldiselt sarnanevad need jutustused väga tänapäevastele tulnuka juhtumitele.

 

Mis juhtus esimese DNA prooviga, mille võtsite 2010.  aasta algul?

Sellel lool on kaks osa. Esimeses testis 2003. aastal öeldi meile, et mitokondriaalne DNA on elujõuline ja sellel olendil oli inimesest ema. Rakutuuma DNA-d, mis koosneb ema ja isa omast, ei olnud võimalik taastada ning jäi üle arvata, et isa oli maavälist päritolu. 2010. aastal võttis minuga ühendust üks geneetik, kes näidise andmisega lubas mulle uue tehnoloogia abil saada rakutuuma DNA-d. Ta teatas mulle, et väike osa Tähelapse genoomist on inimesega sarnane, kuid ülejäänule polnud võimalik leida vastet tervest DNA andmebaasist. Nüüd tahtsime taastada terve raku tuuma DNA. 2011. aasta alguses hakkasime uuesti vaatama mitokondriaalse DNA nelja fragmenti ning uus detailsem proov näitas, et Tähelapsel ei ole ikkagi inimesest ema. Hetkel oleme taastanud 10% kogu genoomist, kuid teadus nõuab 100% ülevaadet, et selle maavälist olemasolu aktsepteerida.

Tähelapse ja inimese kolju

koljud

Kui täna sünniks inimene samasuguste Tähelapse omadustega, kas ta jääks siis elama või sureks?

Sarnaste tunnusjoontega isik sureks, kuna inimene saab üle elada ainult 2-4 pealuu väärarengut, kuid mitte rohkem. Tähelapse koljul ei ole ühtegi omadust, mida saaksid võrrelda inimese kolbaga. Avastasime, et sellel on kakskümmend viis suuremat füüsikalist erinevust. Genoomi taastamine on keeruline, kuna juba viiekümne aastastel luuesemetel hakkab seisukord halvenema ning DNA võib olla bakteriaalselt saastatud. See on võimalik, nagu neandertallaste fossiilidega tehti, kuid see kõik on väga kallis ja aeganõudev. Teadlased arvavad, et meie sarnasus Tähelapse genoomiga langeb kuskil 85-90% hulka. Samasugune elujõud eksisteerib kõikjal planeedil, oleme šimpansiga 97%, gorilladega 95%, rottidega 70%, kasside ja koertega kuskil 50% sarnased.

 

Mis erinevus on mitokondriaalsel ja tuuma DNA-l?

Kõik meie kehad rakud suhteliselt sarnased. Igal rakul on rakusein, mille sees on tuum ning nende kahe vahele jääb aine, mida kutsutakse tsütoplasmaks. Tuuma sees on inimese genoom, kus on kogu geneetiline materjal. Ainult 5% sellest töötab, ülejäänud 95% on teadlaste jaoks rämps-DNA, kuna ei teata milleks see vajalik on. Tuuma DNA-s toimuvad muudatused kergemini kui mitokondriaalses DNA-s, sellepärast võimaldabki viimane uurijatel hinnata liikidevahelisi evolutsioonilisi kauguseid ning uurida populatsioonide sugulust. 200 000 aasta jooksul on meie ja esiisade vahel avastatud palju mutatsioonilisi erinevusi. Vanimate Lõuna-Aafrika hõimude ja meie vahel on avastatud 120 erinevust ning mida aeg edasi, seda väiksemaks see jääb.

 

Oletame, et see Tähelaps on hübriid. Selgita, kuidas oleks see juhtunud?

Hübriidi loomiseks on kaks viisi, kas seksuaalselt või geenitehnoloogia abil. Naturaalsel juhul on võimalus 50/50, manipuleerimisel pead, aga kalduma ühe või teise vanema kasuks. Ma ei usu, et see konkreetne olend on hübriid. Inimestel on omavahel maksimaalselt 120 geneetilist erinevust, neandertallastega 200. Uuel primaadil, kes leiti Denisova koopast Siberist oli 385 ning tema järgi nimetati ka uus inimliik.  Usume, et Tähelapsel jääb see number 800-1000 kanti.

 

Kas on ka tõendeid, et see olend võidi mõrvata?

Me ei tea, kuidas ja miks nad mõlemad surid. Kehad leiti maetuna teineteise kõrvalt, naine hoidmas olendit, mis võib viidata avaldusele, et tema ja see olevus olid seotud elus ning ka pärast surma.

 

Kas inimene saab ka sündida sellise koljuga?

Ei, ta ei jääks elama, kuna on liiga palju füüsilisi omapärasusi. Tal on humanoidne välimus, kuid ükski osa ei ole inimesega sarnane. Koljul ei ole inimluukude, vaid vastupidavad kiud, mis on kootud luu sisse. Kolp on õhuke ja kerge, kuid tugev kui betoon. Tal puudub nina, väga väike suu, kael on teistmoodi kinnitatud ja poole väiksem, silmakoopad on väiksemad ning aju on pealuu jaoks liiga suur. Välimuselt sarnaneb ta hallidele tulnukatele. Teadlasi huvitab see umbes 1/15-st, teised ei taha sellega tegemist teha, kuna huvi Tähelapse vastu võib hävitada maineka karjääri.

 

Kas Zecharia Sitchin jõudis ka kommenteerida Tähelapse ilmingut?

Jah, ma isegi jõudsin talle seda näidata. Ta ütles mulle, et jätaksin asja sinnapaika, kuna see hävitab mu karjääri ja elu. Sitchin teadis, millest rääkis, sest oli selle varem läbi elanud. Olen avalikustamise nimel palju ohverdanud, kuid teeksin seda kõike uuesti, kuna see lugu viib inimesed järgmisesse reaalsuse staadiumi.Me ei ole siin universumis üksinda. Vähemalt kord, 900 aastat tagasi, oli siin planeedil maaväline olend. See on suur “turvapadi” avalikustamise projektile, et tulnukad on alati meie ümber eksisteerinud, isegi kui valitsus ei taha nende olemasolu kinnitada. Tähelapsest saab sild, mis ühendab kahte liiki arvamusi. Inimesi, kes usuvad tulnukate olemasolu, kuid ei tunnistada nende eksisteerimist tänapäeval ning neid, kellele on see idee alati meeldinud ja nüüd kinnitust saanud. See annab võimaluse edasi liikuda.

Koonuspea koljud

koonuspead

 

Kas sa oled loobunud oma põhitööst, milleks oli inimese päritolu uurimine?

Ei, ma ei jõua ära oodata, millal saan tagasi minna oma kire juurde. Ma pole kunagi olnud UFO-fanaatik, võtan seda tööd kui oma kohustust miljonite inimeste ees, kes tahavad teada selle ehtsust. Isegi peavoolumeediat jälgivad inimesed ütlevad, et loodavad selle autentsust näha. Tegelikult ei taha viimased, et see juhtuks nende eluajal, kuna see pööraks nende maailma tagurpidi. Nad ei saa seda teemat aga igavesti vältida ja loodetavasti aitab see teema inimesi välja tuua ignorantsusest, mis ümbritseb tulnukate teemat.

 

Helistaja Aaron Californiast:

Kas oleks võimalik teha sellest kloon ning siis niimoodi avastada tema olemus?

Me ei saa niipea teha klooni DNA-st, mis on tugevasti saastunud. Hetkel ei ole DNA-d piisaval hulgal ka taastatud. Tüdruk, kes need luud leidis, peitis nad uhtauku. See oli viga, kuna järgmised 3 päeva ainult sadas ning viis enamuse luudest minema. Tal õnnestus leida vaid kaks pealuud. Need on väga hästi säilinud, kuna vedelesid 900 aastat kaevanduses.

 

Kas olete leidnud midagi sarnast Tähelapse koljule?

Ligilähedased sellele on koonuspead, kui sa räägid millestki, mis ei ole üldse inimesele sarnane.  Kui sa võtaksid minu pea lapsena ning vormiksid selle koonuspeade taoliseks nagu mõned kultuurid seda teevad, siis mu aju jääks ikkagi sama suureks. Koonuspeade röntgenpildid näitavad, et nende aju oli kaks korda suurem ning täitis kogu kolju. Neil olid humanoidsed näod, kuid hambad ja lõug erinesid tohutult. Meil on mõned koonuspeade näidised, et neid võrrelda Tähelapse omaga.  Koonuspäid on leitud tuhandeid, kõikjalt Peruust ning isegi Maltalt. See tulnukate tsivilisatsioon näis eksisteerivat üle kogu maailma. Nad võisid olla inimeste sarnased, kuid see võimalus on täielikult välistatud Tähelapse puhul.

 

Kuula saateid siit (tund 1, 2) ja siit (tund 1).

Lisaallikad: Tähelapse projekt, Lloyd Pye kodulehekülg

Fotod: alienhunter.org, darkstar1.co.uk, familyonbikes.org

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt