Tšeljabinskis alla kukkunud meteoriidi ümber levivad põnevad teooriad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2013 kell 15:30Trail of a meteorite crossing the early morning sky above the city of Kamensk-Uralsky

Meteoriit, mis 15. veebruari hommikul Venemaal Tšeljabinskis vaatemängulise õhulennu tegi, pakub kõneainet veel kauaks. Alates esimestest hetkedest, kui uudis meteoriidist üle maailma laiali läks, on isegi ametlik versioon juhtunust muutunud, rääkimata lõpututest muudest teooriatest.

 

Venemaa meedia teatas alguses, et taevakeha kukkus läbi jää ühte järve. Päev hiljem aga öeldi, et meteoriidi jälgi järvest ei leitud ning tuukrid on otsingud lõpetanud. Siiani ei ole ilmunud ka ühtegi uut fotot kraatri(te)st, mille oleks pidanud tekitama tohutul kiirusel alla sööstnud taevakeha või selle tükid.

Tegelikult ei ole tänaseni selge, kas meteoriit kukkus üldse maale või plahvatas see õhus tükkideks. Mitmes väljaandes on kirjutatud, et meteoriidiplahvatuse kahjustusi leiti kokku lausa kuues linnas.

 

Russian-Meteor

 Relvakatsetus ja UFO-d?

Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei juht Vladimir Žirinovski väidab isegi, et eelmisel reedel ei kukkunud Venemaal Uuralites alla mingit meteoriiti, vaid tegu oli hoopis USA relvakatsetusega.

On räägitud ka seda, et Vene sõjavägi hävitas selle meteoriidi ise, seda aga ametlikud allikad eitavad. Samas on mitmelt Youtube’i pandud videolt selgelt näha, et midagi läheneb meteoriidile tagantpoolt, pursates justkui läbi taevakeha teiselt poolt välja. Kas tegemist on selle salajase relvaga, millest räägib Žirinovski, või hoopis UFO-ga, mis päästis 1,2-miljonilise elanike arvuga Tšeljabinski linna halvimast?

 

PROOF__RUSSIAN_METEORITE_WAS_SHOT_DOWN_OF_UFO_OR_MISSILE__126229

 

Meteoriidi saatis Maalt põgenenud inimtsivilisatsioon?

15. veebruaril räägiti Venemaa meteoriidist ka USA raadiosaates “Coast To Coast AM”, kus saatekülaliseks oli kirjanik ja ufoloog Richard C. Hoagland. Mäletatavasti möödus 15. veebruaril Maa lähedalt ka asteroid 2012 DA14. Hoagland ütles, et tõenäosus, et meteoriit ja asteroid ainult paaritunnise vahega Maast nii lähedalt mööduvad, on praktiliselt võimatu.

Hoagland on tuntud oma ulmeliste teooriate poolest: mõni aasta tagasi väitis ta, et kunagi on Maalt suutnud põgeneda grupp inimesi, kes meid teistelt planeetidelt jälgivad ja võimalik, et ka külastavad regulaarselt. Hoagland pakkus välja variandi, et see “põgenenud tsivilisatsioon” saatis selle meteoriidi sihilikult siiapoole teele ja demonstreeris 15. veebruaril Tšeljabinskis Globaalsele Eliidile (nii on hakatud nimetama mõjuvõimsat vähemust, kes otsustab maailma ja inimkonna arengusuundade üle – toim.), milleks nad võimelised on.

 

Linnaelanikud kuulsid ühe asemel mitut plahvatust

Saatesse “Coast To Coast AM” helistas 15. veebruaril ka üks alaline Tšeljabinski linna elanik, kes väitis, et tema kuulis kahte ülitugevat kõmakat, kui meteoriit üle linna lendas – ametlikud allikad räägivad aga ainult ühest. Plahvatus tekitas ka kõigi aegade võimsaima infrahelilaine, mis oli nii tugev, et see registreeriti isegi Antarktikas asuvas uurimisjaamas.

 

Vaata videoid siit ja siit.

 

Allikad: Forte, Guardian, ERR, The Times, Washington Post, Disclose.tv, Coast to Coast 

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt